281 cikk rendezése:
241. cikk / 281 Két államban dolgozó magyar állampolgár közterhei
Kérdés: Egy Németországban főállású alkalmazottként dolgozó, magyar állampolgárságú személy németországi cége Magyarországon alapított egy céget, és felkérték az egyik ügyvezetői pozíció betöltésére. Tehát egyrészt Németországban is szerezne jövedelmet az ottani munkája során, és Magyarországon is a magyarországi cégtől az ügyvezetői munkája után. Kell-e a munkáltatójának járulékokat fizetni, illetve a bruttó jövedelméből közterheket levonni a Magyarországon betöltött ügyvezetői pozíció után szerzett jövedelme után is, tekintettel arra, hogy Németországban már biztosított? Milyen típusú szerződést kössenek vele, hogy a lehető legjobban járjon?
242. cikk / 281 Munkavállalás rendszeres szociális járadék folyósítása mellett
Kérdés: Dolgozhat-e továbbra is a rendszeres szociális járadék folyósítása mellett, és ha igen, hány órában, és milyen bérért az az 1948-ban született férfi dolgozó, akinél az OOSZI orvosi bizottság 50 százalékos munkaképesség-csökkentést állapított meg, amit megfellebbezett és újra a bizottság elé került? 2005. december 1-jétől – mivel táppénze lejárt – újra munkába állt a munkahelyén mint segédmunkás (táppénze előtt gépkocsivezető volt, de azt a munkakört már betöltötték), időközben másodfokon is 50 százalékos munkaképesség-csökkenést állapítottak meg, s ezért rendszeres szociális járadékot igényelt.
243. cikk / 281 Alkalmi munkavállalói könyv
Kérdés: Az alkalmi munkavégzés helyén kell-e tartani, vagy – egy esetleges munkaügyi ellenőrzés esetén – elég-e utólag bemutatni az alkalmi munkavállalói könyvet abban a virágüzletben, amelyben szükség esetén alkalmi kisegítőket alkalmaznak?
244. cikk / 281 Letelepedési engedéllyel rendelkező pakisztáni állampolgár
Kérdés: Szükséges-e munkavállalási engedély annak a letelepedési engedéllyel rendelkező pakisztáni állampolgárnak, aki egy magyarországi székhelyű betéti társaságnál alkalmazott?
245. cikk / 281 Letelepedési engedéllyel nem rendelkező román állampolgár bejelentése
Kérdés: Mi a teendője annak a társaságnak, amelyik egy román állampolgárt foglalkoztat, akivel kapcsolatban az OEP ügyfélszolgálatán azt a tájékoztatást adták, hogy nem kell taj-számot igényelnie, mert nincs letelepedési engedélye, az EMMA-ba viszont taj-szám nélkül nem lehet bejelenteni?
246. cikk / 281 Szlovák állampolgárságú ingázó keresőképtelensége
Kérdés: Milyen nyomtatványokat kell kiállítani abban az esetben, ha egy munkavállalás céljából naponta Magyarországra átjáró szlovák állampolgárságú munkavállaló megbetegszik, és előreláthatólag hosszú ideig betegállományban lesz?
247. cikk / 281 Kazahsztáni állampolgárságú személy jogállása
Kérdés: Kell-e munkavállalási engedélyt kérnie, illetve hogyan kaphat taj-kártyát az a budapesti lakóhellyel és tartózkodási engedéllyel rendelkező, kazahsztáni állampolgárságú magánszemély, aki egy kft. ügyvezetője, de nem tagja? Az ügyvezetői teendők ellátásáért havi 70 000 forint megbízási díjban részesül, egyéb munkavégzésre nem kötelezett, hazájában nyugdíjban részesül.
248. cikk / 281 Taj-kártya-jogosultság
Kérdés: Jogosult-e taj-kártyára a munkavállalási engedély és munkavállalási vízum alapján Magyarországon munkát végző biztosított felesége és gyermeke?
249. cikk / 281 Külföldi munkavállalók szálláshelyének közterhei
Kérdés: Milyen közterheket kell fizetni abban az esetben, ha egy kft. a külföldi munkavállalási engedéllyel rendelkező dolgozói részére a saját tulajdonában lévő ingatlanokban szálláshelyet ad?
250. cikk / 281 Magyar kft. munkavállalóinak svédországi munkavégzése
Kérdés: Milyen előírásokat kell alkalmaznia annak a Magyarországon bejegyzett kft.-nek, amelyik Svédországban családi házakat kíván építeni munkaviszonyban alkalmazott magyar munkavállalókkal? A dolgozók 2005-ben 3 hónapot, 2006-ban 10 hónapot tartózkodnának Svédországban. Hogyan alakul a járulékfizetési kötelezettség?