49 cikk rendezése:
11. cikk / 49 Banki ügyfélszolgálatos dolgozók délutáni műszakpótléka
Kérdés: Köteles-e a munkáltató délutáni műszakpótlékot fizetni a 14.00 és 20.00 óra közötti időtartamban végzett munkára annak a két munkavállalónak, akik az ügyfélszolgálati teendőket látják el egy banknál, ezért egyikük 12.00 órától 20.00 óráig dolgozik, a másik pedig rendes munkaidőben, és hetente váltják egymást? A banknál a rendes munkaidő 8.30-tól 17.30-ig tart. Az egy napon belül történő váltás nem valósul meg a munkavégzésben.
12. cikk / 49 Munkaügyi és munkavédelmi felügyelők azonosítása
Kérdés: Hogyan azonosítható a munkaügyi, illetve a munkavédelmi felügyelő?
13. cikk / 49 Munkaügyi bírság
Kérdés: Valóban kötelező-e munkaügyi bírságot kiszabni akkor, ha a munkaügyi ellenőrzés megállapította, hogy egy 8 alkalmazottat foglalkoztató élelmiszerüzletben az egyik hónapban 2 fő munkavállaló 1-1 alkalommal napi 13 órát dolgozott, és ezenkívül semmilyen más szabálytalanság nem történt?
14. cikk / 49 Alkalmi munkavállaló jogorvoslati lehetőségei
Kérdés: Kihez fordulhat jogorvoslatért az a 17 éves gimnáziumi tanuló, aki március-május hónapokban alkalmi munkavállalói kiskönyvvel dolgozott, de a május havi fizetésének csak a töredékét kapta meg, mert a foglalkoztató szerint kárt okozott? A munkavállaló nem ismeri el a károkozást. A dolgozó és a foglalkoztató között munkaszerződés nem jött létre, csak egy emlékeztetőt írt alá a munkavállaló.
15. cikk / 49 Betegszabadság teljesítménybér esetén
Kérdés: Teljesítménybéres fizetés esetén van-e valamilyen kötelező minimumfizetési kötelezettség abban az esetben is, ha nincs teljesítmény? Egy vállalkozás nyugdíjas munkavállalói eddig havi fix bérrel, minimálbérrel voltak bejelentve, de a megrendelések csökkenése miatt a munkáltató szeretne áttérni a teljesítményarányos fizetésre, a teljesítménybér 10 forint/km lenne. Hogyan alakul ebben az esetben a betegszabadság összege?
16. cikk / 49 Újságkihordó munkaidő-beosztása
Kérdés: Szükséges-e előzetes munkaidő-beosztást készíteni egy újságkihordó részére?
17. cikk / 49 Értesítés munkaügyi ellenőrzés megindításáról
Kérdés: Szükséges-e az eljárás megindításáról értesíteni a munkáltatót egy munkaügyi ellenőrzés során?
18. cikk / 49 Szabadság átvitele a következő évre
Kérdés: Mit tehet a munkáltató abban az esetben, ha 2008. december 31-ig nem tudta kiadni a tárgyévi szabadságot, mert nagyon sok volt a munka? Lehet-e ez kivételesen fontos gazdasági érdek? A munkáltatónál nincs kollektív szerződés.
19. cikk / 49 Helyszíni munkaügyi ellenőrzés
Kérdés: Mit jelent a munkaügyi helyszíni ellenőrzés, mit tehet meg az ellenőr, és mikor mehet be egy ingatlan területére, főként ha az pl. egy lakóépület?
20. cikk / 49 Munkavállaló büntethetősége munkaügyi ellenőrzéskor
Kérdés: Büntethető-e a munkavállaló egy munkaügyi ellenőrzés során?