298 cikk rendezése:
171. cikk / 298 Rokkantnyugdíjas munkavállaló betegszabadsága
Kérdés: Jár-e a 15 nap betegszabadság egy 67 százalékos rokkantsági nyugdíjas munkavállalónak, aki 6 órás munkaviszonyban dolgozik egy cégnél? Jogosult lesz-e a betegszabadságra az ugyancsak 6 órás munkaviszonyban álló rokkantnyugdíjas személy, aki veleszületett süketsége miatt jogosult az ellátásra?
172. cikk / 298 Újságkihordó munkaidő-beosztása
Kérdés: Szükséges-e előzetes munkaidő-beosztást készíteni egy újságkihordó részére?
173. cikk / 298 2009. évi munkanap-áthelyezések
Kérdés: Hogyan alakulnak pontosan a 2009. évi munkanap-áthelyezések? Melyik napon kell ledolgozni a január 2-i pihenőnapot?
174. cikk / 298 Szabadság átvitele a következő évre
Kérdés: Mit tehet a munkáltató abban az esetben, ha 2008. december 31-ig nem tudta kiadni a tárgyévi szabadságot, mert nagyon sok volt a munka? Lehet-e ez kivételesen fontos gazdasági érdek? A munkáltatónál nincs kollektív szerződés.
175. cikk / 298 Távolléti díj számítása megváltozott munkarend esetén
Kérdés: Mi alapján kell számítani a távolléti díjat abban az esetben, ha a munkavállaló az év 8 hónapjában két műszakos munkarendben dolgozott, és a 9. hónaptól kezdődően munkaköre tejesen megváltozott? Maradhat-e az év elején megállapított távolléti díj?
176. cikk / 298 Munkaidő-nyilvántartás
Kérdés: Elfogadható-e munkaidő-nyilvántartásként az előre elkészített írásbeli munkaidő-beosztás, vagy külön kell vezetni, főként abban az esetben, ha a dolgozók nem térnek el a megállapodásban rögzítettektől?
177. cikk / 298 Munkaidőkeretben foglalkoztatott munkavállalók munkaideje
Kérdés: A 2 havi munkaidőkeretben foglalkoztatott dolgozók munkaszerződésében kötelező-e feltüntetni a ledolgozandó maximális munkaórák számát? Nem jelent-e problémát egy munkaügyi ellenőrzés során, ha a munkaszerződésben a munkáltató kikötötte, hogy bármennyi túlmunka ellentételeként összesen 2 óra túlóraátalányt fizet?
178. cikk / 298 Munkavégzés pihenőnapon
Kérdés: Megilleti-e a rendkívüli munkavégzésért járó díjazás azt az osztályvezető főorvost, aki a heti pihenőnapján – szombaton vagy vasárnap – eseti jelleggel, három órában ellátja az osztályon fekvő betegeket, ezzel segítséget nyújtva az ügyeletes orvosnak? Ezt a tevékenységet más esetben a beosztott orvosok látják el, szintén az ügyeletet adó orvossal párhuzamosan, az osztályvezető főorvos így beosztott orvosi tevékenységet végez.
179. cikk / 298 Munkaidőkeretben foglalkoztatott portások munkaideje
Kérdés: Kell-e a napjukat fizetni azoknak a munkaidőkeretben foglalkoztatott órabéres dolgozóknak, akik egy megszakítás nélkül működő portaszolgálatnál a fizetett ünnepnapon nem voltak beosztva szolgálatba? Mi a teendő, ha a fizetett ünnepet nem kell figyelembe venni, és így a dolgozó óraszáma az időkeretet sem éri el?
180. cikk / 298 Munkaidőkeretben dolgozó munkavállaló rendkívüli munkája
Kérdés: 12 vagy 20 óra túlórát kell-e elszámolni annak a havi munkaidőkeretben, egyenlőtlen munkaidő-beosztás szerint foglalkoztatott havibéres munkavállalónak az esetében, aki 2008. augusztus hónapban 180 órát dolgozott? A kötelező munkaidő 160 óra + 8 óra ünnep. A munkavállaló a 168 órára megkapja a havibérét, az ünnepnapon végzett munkáért pedig az arra járó bért.