1. cikk / 154 Szakképzési munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállalók
2. cikk / 154 Ellátásban nem részesülő megváltozott munkaképességű munkavállaló
Figyelembe veheti a dolgozót megváltozott munkaképességű személyként a rehabilitációs hozzájárulás tekintetében, illetve érvényesítheti a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt a munkáltató abban az esetben, ha a munkavállaló 2024. október elején történt komplex minősítése alapján C2-es kategóriába tartozik, de nem kaphatja a megváltozott munkaképességű személyek ellátásait, mert várhatóan december végéig táppénzben részesül?
3. cikk / 154 Társadalombiztosítási kifizetőhely létesítése
4. cikk / 154 Rehabilitációs mentor
5. cikk / 154 Tartósan keresőképtelen munkavállaló
Hogyan kell eljárnia a munkáltatónak abban az esetben, ha a munkavállalója hosszú ideje beteg, tartósan keresőképtelen, és a táppénzre való jogosultsága 2024. augusztus 29-én megszűnik? Megszüntethető ebben az esetben a munkaviszony, tekintettel arra, hogy a munkavállaló továbbra is keresőképtelen, munkáját nem tudja ellátni, feltehetően súlyos egészségkárosodása van? Mit lehet tenni annak érdekében, hogy a munkavállaló ne maradjon jövedelem nélkül?
6. cikk / 154 Átlagos statisztikai létszám
7. cikk / 154 Rehabilitációs hozzájárulás
8. cikk / 154 Részmunkaidős megváltozott munkaképességű munkavállaló
9. cikk / 154 Egyszerűsített foglalkoztatottak létszámának meghatározása
10. cikk / 154 Átlagos statisztikai létszám munkaerő-kölcsönzés esetén
Hogyan kell figyelembe venni a munkaerő-kölcsönzéssel foglalkozó munkáltató átlagos statisztikai létszámának számítása során azokat a munkavállalókat, akiknek az esetében a kölcsönbe vevő átvállalja a rehabilitációshozzájárulás-fizetési kötelezettséget, illetve azokat, akiknek az esetében nem? Mennyiben befolyásolja az átlagos statisztikai létszámot az, hogy a munkavállaló rész- vagy teljes munkaidős? Hogyan kell figyelembe venni az egyszerűsített foglalkoztatás keretében dolgozó munkavállalókat?