43 cikk rendezése:
31. cikk / 43 Franciaországba kiküldött munkavállaló személyijövedelemadó-fizetési kötelezettsége
Kérdés: Melyik országban adózik a munkaviszonyból származó jövedelem, ha a magyar állandó lakhellyel rendelkező munkavállalót a magyar munkáltatója kiküldi dolgozni Franciaországba egy olyan céghez, amely nem a leányvállalata? A munkavégzés Franciaországban történt, a bért egy francia cég fizette ki, társadalombiztosítási járulékokat vontak a dolgozótól, de személyi jövedelemadót nem. A munkavállaló ez idő alatt Magyarországon megkapta az alapbérét, ami után valamennyi közterhet megfizettek. A dolgozó 183 napnál kevesebb időt dolgozott külföldön.
32. cikk / 43 Napidíj
Kérdés: A magánszemélytől kell levonni a napidíj adóját, vagy a kifizetőnek kell megfizetnie? Milyen járulékokat kell megfizetni abban az esetben, ha nem biztosított magánszemély kapja a napidíjat? Milyen jövedelemnek számít ez a bevétel?
33. cikk / 43 Írországban dolgozó munkavállaló bejelentési és adatszolgáltatási kötelezettsége
Kérdés: Elmulasztott-e valamilyen bejelentési vagy adatszolgáltatási kötelezettséget az OEP, az APEH vagy az ONYF felé az a magyar magánszemély, aki 2007 óta Írországban dolgozik, ahol biztosítottként be is van jelentve? Milyen módon kerülnek beszámításra ezek az évek a nyugdíjazás során a jelenleg 53 éves nő esetében?
34. cikk / 43 Külföldi napidíj figyelembevétele táppénz alapjaként
Kérdés: Táppénzalapot képez-e a külföldi napidíj mint nem rendszeres jövedelem, azaz le kell-e vonni belőle az egészségbiztosítási járulékot?
35. cikk / 43 Külföldi továbbképzésen részt vevő ügyvezető jogviszonya
Kérdés: Egy kft. ügyvezetője munkaviszonyban látja el ügyvezetői tevékenységét. Szakmáját érintő speciális továbbképzésére külföldön van csak lehetőség, egy EU-tagállamban. Tanulmányai mellett munkát vállal, külföldön biztosítottá válik. Milyen bevallási, bejelentési, esetleg járulékfizetési kötelezettségek merülnek fel itthon, figyelembe véve azt a tényt is, hogy a munkaviszony "szünetel", de bármikor újraindítható, sőt külföldről alkalmanként interaktív módon hazai tanácsadásokban is részt vesz majd ez idő alatt?
36. cikk / 43 Külföldön biztosított munkavállaló egészségügyi szolgáltatási járuléka
Kérdés: Valóban meg kell-e fizetnie a 4350 forint összegű járulékot egy több mint két éve külföldön dolgozó munkavállalónak, akinek külföldön van egészségügyi biztosítása is, és Magyarországon semmilyen orvosi ellátást nem vesz igénybe? Az APEH felvilágosítása szerint, ha nem jelentkezik ki a lakásból, minden hónapban meg kell fizetnie ezt a közterhet.
37. cikk / 43 Nappali tagozatos hallgató külföldi kiküldetése
Kérdés: Mi a teendő a napidíj elszámolásánál abban az esetben, ha egy kifizető külföldi kiküldetéssel bíz meg egy nappali tagozatos (PhD) ösztöndíjas hallgatót, aki még nem állt munkaviszonyban?
38. cikk / 43 Külföldön dolgozó magyar állampolgár egészségügyi szolgáltatása
Kérdés: Külföldi munkavégzés esetén hogyan terjed ki az egészségbiztosítás a Magyarországon való tartózkodásra, pl. szabadság idején? Egy Magyarországon jelenleg főállású alkalmazottként bejelentett magánszemély Spanyolországban munkát vállal, ahol hivatalosan munkavállalóként bejelentik. Az ott fizetett nyugdíj- és egészségbiztosítási járulék jogalapot teremt-e arra, hogy Magyarországon biztosított legyen? Ha nem, akkor az egészségbiztosítási jogosultságot hogyan lehet itthon megszerezni? Fenti kérdésre adott válasz értelmezhető-e ugyanúgy az Olaszországban, ill. Angliában munkát végző magánszemélyre is?
39. cikk / 43 Külszolgálatra küldött munkavállaló és hozzátartozójának egészségbiztosítási ellátása
Kérdés: Milyen egészségbiztosítási ellátásra lesz jogosult és milyen feltételekkel az a magyar állampolgár, akit munkavállalóként három évre Mexikóba küld a cége dolgozni? Jogosult lesz-e az ellátásokra a munkavállaló felesége is, aki vele utazik külföldre?
40. cikk / 43 E101 jelű nyomtatvány
Kérdés: Mire szolgál az E101-es nyomtatvány, ki és hol igényelheti? Milyen adatok kellenek a nyomtatvány kiállításához?