51 cikk rendezése:
1. cikk / 51 Magyar állampolgár ausztráliai munkavállalása
Kérdés: Kell a magyar társaságokban Magyarországon járulékokat fizetnie, illetőleg van esetleg olyan lehetőség, hogy azokat egyik jogviszonyában sem kell megfizetnie annak a magyar magánszemélynek, aki egyidejűleg több magyar gazdasági társaság tulajdonosaként ellátja az ügyvezetői teendőket, és most Ausztráliában kíván munkát vállalni? A munkavállalásra nem kiküldetés keretében kerül sor.
2. cikk / 51 Kisadózói jogállás ausztriai munkaviszony esetén
Kérdés: Figyelembe vehető az Ausztriában létesített munkaviszony a kisadózói jogállás meghatározásánál? Főállású vagy nem főállású kisadózónak minősül az egyéni vállalkozó abban az esetben, ha Ausztriában létesít teljes munkaidős munkaviszonyt?
3. cikk / 51 Ügyvezető külföldi munkavállalása
Kérdés: Figyelembe vehető a Svájcban létesített napi 8 órás munkaviszony a biztosítási kötelezettség megállapítása során egy kft. ügyvezetőjénél, aki a cégében megbízási jogviszonyban, "0" forintos díjazás ellenében látja el a tevékenységét, amely után korábban nem fizetett semmilyen közterhet, mert Magyarországon rendelkezett heti 36 órát meghaladó munkaviszonnyal? Meg kell fizetnie a minimális járulékokat az ügyvezetői tevékenység után?
4. cikk / 51 Kisadózó társas vállalkozó munkavállalása EGT-tagállamban
Kérdés: Főállású vagy nem főállású kisadózónak minősül egy kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá tartozó betéti társaság egyedüli kisadózóként bejelentett ügyvezetője abban az esetben, ha előreláthatóan 6 hónapig Ausztriában létesít munkaviszonyt? Szüneteltetheti a tevékenységét annak érdekében, hogy mentesüljön a tételes adó fizetésének kötelezettsége alól?
5. cikk / 51 Magyar munkavállaló külföldi munkavégzése
Kérdés: Milyen összegű bért kell számfejteni a magyar munkavállaló részére abban az esetben, ha a magyar foglalkoztatója által elvállalt munkát Ausztriában kell elvégeznie? Be kell jelenteni a külföldi munkavállalást?
6. cikk / 51 Munkavállalás EGT-tagállamban
Kérdés: Milyen teendői vannak a hatóságok felé annak a munkavállalónak, aki 2016. június 30-ig egy magyar vállalkozásnál állt főfoglalkozású munkaviszonyban, és július 1-jétől Svájcban kapott állást, amely esetleg itthonról is végezhető? Hogyan kell teljesíteni a közteherfizetési kötelezettségeket ebben az esetben? Meg kell tartania a magyarországi munkaviszonyát abban az esetben, ha nem szeretné elveszíteni az itthoni biztosítását? Milyen következménnyel jár ez a változás a dolgozó gyermekeinek biztosítására?
7. cikk / 51 Tagsági jogviszony EGT-tagállamban
Kérdés: Milyen dokumentumokat kell kitölteni, illetve hol kell bejelenteni egy magyar munkavállaló EGT-tagállamban történő tagsági jogviszonyát? Adózhat a magyar szabályok szerint, ha 90 napot meghaladóan végzi a tevékenységét? Van-e különbség e tekintetben a munkaviszonyban végzett tevékenység és a tagsági jogviszonyban végzett tevékenység között?
8. cikk / 51 Munkavállalás Németországban
Kérdés: Be kell szereznie az A1-es igazolást annak a magyar lakcímmel rendelkező magyar állampolgárságú személynek, aki Németországban vállal munkát, amely alapján Németországban biztosítási jogviszonya keletkezik? A munkavállaló valószínűleg 183 napot meghaladóan fog Németországban tartózkodni. Meg kell fizetni ebben az esetben a 7050 forint összegű egészségügyi szolgáltatási járulékot?
9. cikk / 51 Külföldről hazatérő személy taj-káryája
Kérdés: Mit kell tennie a taj-kártya érvényesítéséhez annak a magánszemélynek, aki két év külföldi munkavállalás után végleg hazatér? Amikor külföldre ment dolgozni, kitöltötte a társadalombiztosítási szerv által megküldött nyomtatványt, amely szerint külföldön fizeti meg a társadalombiztosítási járulékokat, de azóta semmilyen választ nem kapott, így nem tudja, hogy milyen teendői vannak.
10. cikk / 51 Külföldi munkavállalás beszámítása a jogosultsági időbe
Kérdés: Beszámítják a nők kedvezményes nyugdíjához szükséges jogosultsági időbe a külföldi munkavállalás időszakát? Az igénylő Magyarországon 33 év szolgálati idővel rendelkezik, és 6 évet dolgozott Szlovákiában, amiről rendelkezik egy szlovák nyelvű igazolással. A ledolgozott időszak Szlovákiában semmilyen ellátásra nem jogosít. Hol kell benyújtani ebben az esetben a nyugdíjigényt?