145 cikk rendezése:
51. cikk / 145 Kft. tulajdonos ügyvezetője
Kérdés: Milyen járulékokat kell megfizetni egy kft. tulajdonos ügyvezetője után, aki ingyenes megbízási jogviszonyban látja el a tevékenységét, és emellett kisadózó egyéni vállalkozó is? A tulajdonos a cégben ténylegesen nem dolgozik, mert a tevékenységet alkalmazottak végzik.
52. cikk / 145 Kisadózó egyéni vállalkozó ingatlan-bérbeadása
Kérdés: Kiadhatja magánszemélyként a saját tulajdonában lévő ingatlant egy kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá tartozó egyéni vállalkozó, vagy kizárólag a vállalkozás keretében végezhet ilyen tevékenységet? Melyik a kedvezőbb számára, illetve milyen bizonylatot kell kiállítani ebben az esetben, ha a bérbevevő magánszemély?
53. cikk / 145 EGT-tagállamban biztosított kisadózó egyéni vállalkozó
Kérdés: Milyen bejelentési kötelezettsége van egy Magyarországon állandó bejelentett lakcímmel rendelkező kisadózó egyéni vállalkozónak, aki jelenleg a Közép-európai Egyetemen (CEU) dolgozik heti 40 órás munkaviszonyban 2020. augusztus 31-ig, majd az egyetem magyarországi működésének megszűnése után a (CEU) Bécsi Egyeteme fogja továbbfoglalkoztatni szintén 40 órás munkaviszonyban 2020. szeptember 1-jétől? Bécsben hétfőtől péntekig fog dolgozni, a vállalkozásában pedig szombat, illetve vasárnap fog itthon tevékenykedni. Mi a teendője és milyen kötelezettsége van a vállalkozásában, ahol jelenleg havi 25 000 forint összegű tételes adót fizet?
54. cikk / 145 Kisadózó vállalkozás folytatása CSED alatt
Kérdés: Folytathatja személyesen a tevékenységét a CSED időtartama alatt a 12 milliós bevételi értékhatár csökkenése nélkül egy kisadózó egyéni vállalkozó, aki egyébként társas vállalkozóként biztosított?
55. cikk / 145 Többes jogviszonyú kft.-tagok biztosítása
Kérdés: Helyesen jár el az a 3 tagú kft., amelynek két 40-40 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező tulajdonosa, illetve 1 fő 20 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező tagja is személyesen munkát végez a cégben, a két 40 százalékos tulajdonos az ügyvezetést is ellátja, de a cégben semmilyen közterhet nem fizetnek, mert mindhárom tulajdonos főfoglalkozású kisadózó egyéni vállalkozóként fizeti meg a közterheket? A tulajdonosok egyéb jogviszonnyal nem rendelkeznek. Kell benyújtani '08-as bevallást ebben az esetben?
56. cikk / 145 Kisadózó egyéni vállalkozó feleségének bejelentése
Kérdés: Bejelentheti munkaviszonyban a saját feleségét egy kisadózó egyéni vállalkozó, annak érdekében, hogy a 40 évéből hiányzó 14 hónapot ilyen módon megszerezze?
57. cikk / 145 Többes jogviszonyú vállalkozó
Kérdés: 2020. július 1-jétől milyen járulékfizetési kötelezettsége van a különböző vállalkozásaiban annak a személynek, aki "A" Kft. tulajdonos-ügyvezetője, csak osztalékot vesz föl, "B" Kft. tulajdonosa, munkaviszonyban 210 600 forint/hó jövedelemmel, 40 órás foglalkoztatással, és ezenfelül kisadózó egyéni vállalkozó?
58. cikk / 145 Egyéni vállalkozás működtetése szülési szabadság ideje alatt
Kérdés: Főfoglalkozásúként meg kell fizetnie a havi 50 ezer forint összegű tételes adót egy kisadózó vállalkozások tételes adójának hatálya alá tartozó, vállalkozását heti 40 órás munkaviszonya mellett működtető egyéni vállalkozónak abban az esetben, ha szülésére tekintettel a munkaviszonyában kiveszi az Mt. szerinti szülési szabadságot, de lemond a CSED-ről, mert a vállalkozása annyira jól megy, hogy jobban megéri neki személyesen abban dolgozni?
59. cikk / 145 Egyéni vállalkozás szüneteltetése
Kérdés: Érdemes szüneteltetni az egyéni vállalkozást abban az esetben, ha a veszélyhelyzet miatt annyira lecsökkentek a megrendelések, hogy jelenleg nem éri meg fizetni a közterheket? Milyen előnyökkel, illetve milyen hátrányokkal jár a vállalkozás szüneteltetése?
60. cikk / 145 Szolgálati idő több jogviszony esetén
Kérdés: Teljes szolgálati időt szerez a két jogviszonya alapján az a kisadózó egyéni vállalkozó, akinek munkaidejét heti 40 óráról heti 10 órára csökkentették a munkahelyén, így jelenleg főállású kisadózónak minősül?