175 cikk rendezése:
91. cikk / 175 Közoktatási intézmény munkavállalójának nyugdíjazása
Kérdés: Milyen módon és formában szüntethető meg a munkaviszonya egy nem állami szerv, illetve nem helyi önkormányzat által fenntartott közoktatási intézménnyel munkaviszonyban álló, pedagógus munkakörben foglalkoztatott nőnek, ha rendelkezik 40 éves jogosultsági idővel, és igénybe kívánja venni az öregségi nyugdíjat? Milyen juttatások illetik meg a munkaviszony megszüntetésével?
92. cikk / 175 Végkielégítés járulékai
Kérdés: Mentesül-e a dolgozó a 7,5 százalékos mértékű egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulék megfizetése alól abban az esetben, ha a munkaviszonya közös megegyezéssel szűnik meg, de a munkáltató a munkaviszonyban töltött évei alapján kifizeti számára az Mt.-ben előírt mértékű – jelen esetben hathavi – végkielégítést, vagy ez csak akkor alkalmazható, ha a munkaviszony a munkáltató rendes felmondása miatt szűnik meg?
93. cikk / 175 Táppénz irányadó időszaka munkáltató átalakulása esetén
Kérdés: Mi lesz a táppénz irányadó időszaka azoknak a munkavállalóknak az esetében, akiknek a korábbi munkáltatója, egy szövetkezet átalakult, és egy kft. lett a jogutódja? Az előd és a jogutód munkáltató is kifizetőhelyként működik, az átalakuláskor a jövedelemigazolásokat kiállították. Helyesen járnak-e el, ha az előző teljes év lesz az irányadó időszak, hiszen az adatok rendelkezésre állnak?
94. cikk / 175 GYES-en lévő kilépő munkavállaló szabadsága
Kérdés: Hogyan kell kiszámolni annak a munkavállalónak a szabadságát, aki jelenleg GYES-en van, és fel akar mondani? A munkavállaló 1999. február 8-án lépett be a munkáltatóhoz, 2004. augusztus 10-ig betegszabadságon, augusztus 11-től 2005. január 3-ig táppénzen volt, majd megszülte első gyermekét 2005. január 4-én, amely időponttól TGYÁS-ban részesült 2005. június 20-ig, majd GYED-et kapott 2006. november 30-ig. 2006. december 1-jén ikrei születtek, akik után 2007. május 17-ig TGYÁS-ban, 2008. december 1-jéig GYED-ben részesült, és 2008. december 2-től jelenleg is GYES-en van. Meghosszabbítja-e a munkaviszony időtartamát a pénzben megváltott, ki nem vett szabadság ideje? Hogyan kell elszámolni a felmondási időt, a szabadságot, illetve a szabadságmegváltást ebben az esetben?
95. cikk / 175 Felmondási idő és végkielégítés számítása
Kérdés: A végkielégítés és a felmondási idő számításánál figyelembe kell-e venni azt az időszakot, amikor egy 1994-ben alakult és jelenleg is működő kft. alkalmazottai még az egyik – külföldi állampolgárságú – tulajdonos nevén működő képviselet dolgozói voltak? A munkavállalók a kft. megalakulásakor léptek át a cégbe.
96. cikk / 175 Tanulószerződéssel foglalkoztatott szakmunkás-tanuló bukása
Kérdés: Meg kell-e szüntetni a tanulószerződéses jogviszonyt, vagy továbbra is fennmaradhat a bejelentett jogviszonya annak a tanulószerződéssel foglalkoztatott szakmunkástanulónak, aki megbukott a záróvizsgán, és legközelebb októberben tud pótvizsgázni?
97. cikk / 175 Prémiumévek programban részt vevő közalkalmazott nyugdíjazása
Kérdés: Kötelezheti-e a munkáltatója a nyugellátás igénybevételére azt a közalkalmazottat, aki 2007 óta részt vesz a prémiumévek programban, és jövőre rendelkezni fog 40 év jogosultsági idővel, amely alapján jogosult lenne a nők kedvezményes nyugdíjára, de még nem szeretné igénybe venni?
98. cikk / 175 Köztisztviselők munkajogi helyzetének változása
Kérdés: Hogyan fogja érinteni a szervezeti egységben foglalkoztatott köztisztviselők munkajogi helyzetét, ha egy közigazgatási szerv egyik szervezeti egységét megszüntetik, és a szervezeti egység által ellátott feladatokat a jövőben egy Mt. hatálya alá tartozó szervezet fogja ellátni?
99. cikk / 175 Nyugdíjba vonuló munkavállaló juttatásai
Kérdés: Mennyi felmondási idő és milyen összegű végkielégítés jár annak a munkavállalónak, aki 6 hónap múlva korkedvezményes nyugdíjba kíván vonulni, és megszünteti a munkaviszonyát? Milyen juttatásokra jogosult az a munkavállaló, aki 2011. március 21-én adta be a felmondását nyugdíjba vonulás miatt, és március 29-én ment el korkedvezményes nyugdíjba?
100. cikk / 175 Társadalombiztosítási kifizetőhelyet működtető vállalkozás szétválása
Kérdés: Fenntartható-e a társadalombiztosítási kifizetőhely abban az esetben, ha a működtető vállalkozás kettéválik, a dolgozók kétharmada jogutódlással új munkáltatóhoz kerül, de sem a jogutód, sem a megmaradó cég létszáma nem fogja elérni a 100 főt?