177 cikk rendezése:
121. cikk / 177 Táppénz alapja
Kérdés: A minimálbér figyelembevételével kell-e táppénzt számfejteni annak az újonnan belépett munkavállalónak a részére, aki belépése előtt 20 napig munkanélküli-ellátásban részesült, és nyilatkozata szerint a munkanélküli-ellátás előtt egyéni vállalkozó volt? A dolgozó biztosítási jogviszonya folyamatos, mivel 30 nap megszakítása nem volt. Milyen igazolásokat kell beszereznie a kifizetőhelynek a jövedelemigazolás helyett, tekintettel arra, hogy a számítási időszak az előző év, amikor a biztosított egyéni vállalkozó volt?
122. cikk / 177 Magyarországon biztosított román állampolgár családtámogatási ellátásai
Kérdés: Kaphat-e családi pótlékot, illetve egyéb családi támogatást egy Magyarországon biztosított román állampolgár?
123. cikk / 177 Afgán állampolgárságú oltalmazott családi pótléka
Kérdés: Jogosult-e a gyermeke után családi pótlékra egy afgán állampolgárságú személy, aki egy menekülttáborban lakik, és oltalmazottként fogadta be a Magyar Köztársaság?
124. cikk / 177 NYENYI módosítása
Kérdés: Meg kell-e ismételni a már leadott NYENYI adatszolgáltatásokat abban az esetben, ha egy cégben 2002-ig visszamenőleg önellenőrizni kellett a bevallásokat egy munkavállaló magán-nyugdíjpénztári tagsága miatt? Nem jár-e jobban a munkavállaló, ha a nyugdíj-biztosítási bejelentése változatlan marad?
125. cikk / 177 Rokkantsági járadék
Kérdés: Milyen ellátást igényelhetnek a szülők 30 éves beteg gyermekük részére, aki jelenleg is a szüleivel él, és egészségi állapota miatt semmilyen munkát nem tud végezni?
126. cikk / 177 Román állampolgár szülése
Kérdés: Milyen dokumentumok szükségesek ahhoz, hogy egy Erdélyben jelenleg is munkaviszonyban álló román állampolgárságú lány, aki egy magyar fiúhoz ment feleségül, de állampolgárságát még nem kapta meg, Magyarországon szülhessen? Elegendő-e az Erdélyből hozott EU-s kártya? Magyarországon történő szülése esetén van-e lehetőség arra, hogy figyelembe vegyék az otthoni munkaviszonyát, hogy a GYES ideje alatt a járandóságot ne alanyi jogon, hanem munkabér után kapja?
127. cikk / 177 Örökbe fogadott gyermek után járó családtámogatási ellátások
Kérdés: Kaphat-e valamilyen családtámogatási ellátást az örökbe fogadó házaspár az elhúzódó örökbefogadási eljárás lezárása után?
128. cikk / 177 40 százalékos egészségkárosodott személy ellátásai
Kérdés: Mit kell tennie annak a személynek, aki rokkantsági nyugdíjat igényelt, de a nyugdíj-biztosítási szerv elutasította az igényét, mert az orvosok szerint az egészségkárosodása csak 40 százalékos? Tavaly is kérte ugyanezt az ellátást, és akkor az orvosi bizottság a munkaképesség-csökkenést 50 százalékban állapította meg, pedig az állapota a háziorvosa szerint egyre romlik, és egyre nehezebben végzi a munkáját is. Milyen ellátásra lehet jogosult?
129. cikk / 177 Korengedményes nyugdíj visszamenőleges igénylése
Kérdés: Kérhető-e a korengedményes nyugdíj visszamenőleges folyósítása (pl. 2007. december 20-tól) a munkáltató és a munkavállaló között 2008 áprilisában kötött korengedményes nyugdíjazásra vonatkozó megállapodás alapján? Ki lehet-e térni a korengedményes nyugdíjra vonatkozó megállapodásban arra a dátumra, amely naptól – a legkorábban – a foglalkoztató a nyugdíjköltség megfizetését vállalja?
130. cikk / 177 Rehabilitációs járadék
Kérdés: Valóban igényelheti-e a rokkantsági nyugdíj helyett a magasabb összegű rehabilitációs járadékot az a 47 éves kőműves, aki 2008. február 12-éig jogosult táppénzre, de nehéz fizikai munkát nem végezhet? Mit kell tennie?