44 cikk rendezése:
21. cikk / 44 Tb-kiskönyv
Kérdés: Helyesen járt el a főfoglalkozású munkáltató abban az esetben, amikor megőrzési kötelezettségére hivatkozva megtagadta a munkavállaló biztosítási jogviszonyról és az egészségbiztosítási ellátásokról szóló igazolványának kiadását, annak ellenére, hogy a dolgozó mellékfoglalkozású munkahelye kifejezetten kérte? A másik munkahely szeretett volna eleget tenni bejegyzési kötelezettségének, amely így most meghiúsult.
22. cikk / 44 Nyugdíjas munkavállaló balesete
Kérdés: Jogosult lesz baleseti táppénzre az a nyugdíjas munkavállaló, aki 2018. július 2-től áll jelenlegi foglalkoztatója alkalmazásában munka-viszony keretében, 2019. május 8-án munkavégzés közben balesetet szenvedett, amelynek következtében május 16-ig kórházi ellátásban részesült, és azóta is keresőképtelen? Számfejtheti a kifizetőhely az ellátást, ha a baleset üzemiségét elismerte a munkáltató, és a szükséges dokumentáció is elkészült?
23. cikk / 44 Tb-kiskönyv
Kérdés: Minden esetben be kell vezetni a jogviszonyokat a tb-igazolványba? Hogyan kell eljárnia a társadalombiztosítási kifizetőhelyet üzemeltető munkáltatónak abban az esetben, ha az igazolvány hiányosan van kitöltve, és nem tartalmazza a foglalkoztatás megkezdése előtt fennálló egyéni vállalkozói biztosítási jogviszonyt?
24. cikk / 44 Biztosítási jogviszony igazolása
Kérdés: Milyen módon és milyen igazolással tudja a munkavállaló igazolni a biztosítási jog-viszonyát külföldi munkavégzést követően, illetve abban az esetben, ha Magyarországon dolgozott ugyan, de a társadalombiztosítási igazolványa elkallódott, és annak beszerzése, pótlása nehézkes? Amennyiben az illetékes hatóság kiállítja az igazolást, a társadalombiztosítási kifizetőhely figyelembe veheti a biztosítási jogviszonyt keresőképtelenség esetén a táppénz mértéke, illetve az alap és a jogosultsági idő megállapításához?
25. cikk / 44 Társadalombiztosítási igazolvány
Kérdés: Be kell vezetni a GYES időszakát a társadalombiztosítási igazolványba?
26. cikk / 44 Jogosultsági idő igazolása
Kérdés: Hogyan tudja igazolni a nők kedvezményes nyugdíjához szükséges 40 év jogosultsági időből hiányzó időszakokat az igénylő, akinek első gyermeke 1982. április 16-án született, 1983. szeptember 1-jén munkába állt, de vissza kellett mennie GYES-re, ezért a munkaviszonya megszűnt 1983. december 31-én, 1984. május 22-én megszületett a második gyermeke, aki után szintén GYES-t kapott, és 1985. május 27-étől dolgozik? A jogosultsági időből az 1983. szeptember 1-jétől 1985. május 26-ig terjedő időszak hiányzik.
27. cikk / 44 GYES időszakának figyelembevétele szolgálati időként
Kérdés: Szolgálati időnek számít a GYES időszaka annak az 1960-ban született pedagógusnak az esetében, akinek a munkaviszonya 1982. augusztus 15-én megszűnt, 1982. augusztus 25-én gyermeke született, aki után 1984. augusztus 31-ig GYES-t kapott, 1984. szeptember 1-jétől pedig folyamatosan dolgozik? A szolgálati idő egyeztetése során ezt az időszakot sem a szolgálati időbe, sem a közalkalmazotti jogviszonyban töltött időbe nem számították be. Van esetleg lehetőség a szolgálati idő méltányosságból történő megállapítására ebben az esetben?
28. cikk / 44 Kifizetőhelyi teendők ellátás mellett dolgozó munkavállaló kilépése esetén
Kérdés: Milyen teendői vannak a kifizetőhelynek abban az esetben, ha egy 2016. augusztus 10-től GYED mellett munkát végző munkavállaló kilép a cégtől?
29. cikk / 44 Szabadság mértéke
Kérdés: A jogszabályoknak megfelelően jár el a munkáltató akkor, amikor a 45 éves új munkavállalója részére csak a 20 nap alapszabadságot, valamint a kiskorú gyermekre tekintettel járó két nap pótszabadságot biztosítja azért, mert a tb-kiskönyve elveszett, és így nem tudta igazolni a korábbi jogviszonyait?
30. cikk / 44 Munkáltatói jogutódlás bevezetése
Kérdés: Be kell vezetni a "tb-kiskönyvbe" a munkáltatói jogutódlás tényét? Amennyiben igen, ezt milyen formában kell megtenni? Milyen igazolások kiadása szükséges a munkavállalók számára az átadó cég részéről?