42 cikk rendezése:
1. cikk / 42 Nyugdíjminimum összege
Kérdés: A minimálbér változásával arányosan emelkedett a nyugdíjminimum is?
2. cikk / 42 Nyugdíj összegének emelése
Kérdés:
Van valamilyen lehetőség az öregségi nyugdíj összegének növelésére, ha az egyedülálló nyugdíjas személynek nincsenek gyermekei, illetve rokonai, és nem tud megélni a jelenlegi ellátásából?
3. cikk / 42 Időskorúak járadékában részesülő munkavállaló
Kérdés:
Kell társadalombiztosítási járulékot vonni egy kft. újonnan belépett munkavállalójától abban az esetben, ha időskorúak járadékában részesül?
4. cikk / 42 Rendszeres pénzellátás
Kérdés: Mi minősül rendszeres pénzellátásnak az Mm-tv. alapján?
5. cikk / 42 Vállalkozás rokkantsági ellátás mellett
Kérdés: Összeegyeztethető a rokkantsági ellátás egy vállalkozás indításával, vagy meg fog szűnni a folyósítás ebben az esetben?
6. cikk / 42 Fizetés nélküli szabadság GYET alatt
Kérdés: Jogosult a munkavállaló továbbra is fizetés nélküli szabadságra, ha 2021. november hónapban a harmadik gyermeke betölti a harmadik életévét, ezért megszűnik a jelenleg folyósított GYES-ellátása, és utána gyermekgondozási támogatást szeretne igénybe venni? Megszüntetheti a munkáltató a dolgozó munkaviszonyát a GYET folyósításának ideje alatt? Amennyiben megszűnik a munkaviszony, továbbra is jogosult lesz egészségügyi ellátásra, vagy fizetnie kell valamit?
7. cikk / 42 Minimumnyugdíj
Kérdés: Emelkedett-e 2021-ben az öregségi nyugdíj minimálisan megállapítható összege?
8. cikk / 42 Családi pótlék összege
Kérdés: Hová fordulhat a jogosult abban az esetben, ha kevesebb családi pótlékot folyósítanak számára, mint az előző hónapban, de semmilyen magyarázatot nem küldenek neki a csökkenés okáról?
9. cikk / 42 1959-ben született személy nyugellátása
Kérdés: Hogyan tudna nyugdíjat igényelni egy 1959 márciusában született középiskolai tanár, aki 1981. szeptember 1-jétől folyamatos munkaviszonnyal rendelkezik, fém csípőprotézissel él, és állandó pszichiátriai kezelésre jár?
10. cikk / 42 1957-ben született nő nyugdíja
Kérdés: Jogosult lehet a nők kedvezményes nyugdíjára az az 1957-ben született nő, aki az általános iskolai tanulmányai befejezését követően munkába állt, három gyermeket szült, melyek közül kettő után összesen 6 évig részesült GYES-ben, a harmadik gyermeke súlyosan fogyatékos, 14 éve otthon ápolja, és ápolási díjat kap? Jelenleg 36 év jogosultsági idővel rendelkezik, egészségi állapota ötvenszázalékos, és rehabilitálható.