244 cikk rendezése:
1. cikk / 244 Szakközépiskolás kismama ellátásai
Kérdés: Milyen ellátásokra lehet jogosult egy nappali tagozatos szakközépiskolába járó kismama?
2. cikk / 244 Családtámogatási ellátások örökbefogadás esetén
Kérdés: Gyermek örökbefogadása esetében milyen családtámogatási ellátások illetik meg az örökbe fogadó szülőket?
3. cikk / 244 Nevelési ellátás
Kérdés: Hány éves korig jár a nevelési ellátás vagy főállású anyaság? Mettől meddig tart pontosan a tanév, illetve a gyermek tanulói jogviszonyát valóban nem szükséges már igazolni?
4. cikk / 244 Doktoranduszképzésen tanuló gyermek figyelembevétele a családi pótlék összegénél
Kérdés: Beszámítható továbbra is a családi pótlék összegének számítása során a legidősebb gyermek, aki osztatlan képzésű gyógyszerészdiplomáját 2024. júniusban kapta meg, majd felvették nappali tagozatos doktorandusznak, amely ugyanannak a képzésnek a folytatása?
5. cikk / 244 Családipótlék-jogosultság
Kérdés: Meddig lesz jogosult a 20. életévüket 2024. november 8-án betöltő, gimnáziumi tanulmányokat folytató ikergyermekei után családi pótlékra a szülő?
6. cikk / 244 Családi pótlék élettárs gyermeke után
Kérdés: Megkaphatja mind a négy gyermek után a családi pótlékot az a férfi, aki saját két gyermeke mellett élettársával közös háztartásban annak két fiát is neveli? Milyen dokumentumokra van szükség ebben az esetben?
7. cikk / 244 CSED és GYED igénylése
Kérdés:
Pontosan milyen dokumentumokat, okmányokat kell leadni a kérelmezőnek a CSED- és GYED-igény mellé? A kifizetőhelyi tájékoztató CSED és GYED esetében is csak a születési anyakönyvi kivonatot írja. Szükséges ezenkívül pl. a gyermek tajkártyája, adóazonosító jele vagy lakcímkártyája?
8. cikk / 244 Rehabilitációs ellátás
Kérdés: Milyen feltételekkel válhat jogosulttá rehabilitációs ellátásra a munkavállaló, illetve hogyan kell megigényelni az ellátást? Meg kell szüntetni a munkaviszonyt az ellátásra való jogosultság érdekében?
9. cikk / 244 Nevelőszülői gyermekgondozási díj ideiglenes hatályú elhelyezés esetén
Kérdés: Folyósítható a nevelőszülői gyermekgondozási díj ideiglenes hatályú elhelyezés esetén? A nevelőszülő rendelkezik az egyéb jogosultsági feltételekkel, az ideiglenes elhelyezés és a nevelésbe vétel között viszont több hónap is eltelhet, amely alatt esetleg nem kap ellátást.
10. cikk / 244 Szüléshez kapcsolódó ellátások két munkaviszony esetén
Kérdés: Elválasztható egymástól a szülési szabadság mint munkajogi fogalom és a CSED mint társadalombiztosítási ellátás annak a biztosítottnak az esetében, aki 2024. május közepére várja a 3. gyermekét, jelenleg két munkaviszonya van párhuzamosan, amelyek közül az "A" jogviszonya 2016. szeptember 12-e óta folyamatosan fennáll, így ott megvannak a jogosultsági feltételei a CSED-hez, a "B" jogviszonya azonban csak 2023. szeptember 1-jén kezdődött, így ebben a jogviszonyában nem lesz meg neki a szülés előtt szükséges 365 nap biztosításban töltött idő? A kismama a "B" munkaviszonyában lehet csak szülési szabadságon CSED folyósítása nélkül? Ha igen, az biztosításban töltött időnek minősül, így akár jogosultságot szerezhet a 169. naptól esetleg a GYED-re? Ha nem lehetséges szülési szabadságon lenni CSED nélkül, akkor mik a lehetőségei?