52 cikk rendezése:
21. cikk / 52 Gyermeknevelési támogatás jogosulatlan felvétele
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak az édesanyának, aki 3 gyermek után gyermeknevelési támogatásban részesült, de most kapott egy értesítést, hogy vissza kell fizetnie az utolsó hónapokban kapott ellátást? Véleménye szerint ő nem hibás. Van lehetőség méltányosságra ebben az esetben?
22. cikk / 52 GYED folyósításának felfüggesztése
Kérdés: Jogosan függesztette fel a korábban megállapított gyermekgondozási díj folyósítását a kifizetőhely az alábbi esetben? A közös háztartásban nevelt gyermeket az ellátásban részesülő édesanya élettársa, a gyermek édesapja magához vette, és a gyermekkel elköltözött. Az anya a gyermek ideiglenes hatályú elhelyezése érdekében eljárást kezdeményezett, azonban a kormányhivatal a gyermeket az édesapa gondozásában hagyta, és az ideiglenes hatályú elhelyezési ügyet megszüntette. A kifizetőhely ezután szüntette be a GYED folyósítását.
23. cikk / 52 Nevelőszülőnél elhelyezett gyermek szökése
Kérdés: Mennyi ideig jogosult ellátásra a nevelőszülő a gyermekotthoni nevelésbe vett és hozzá kihelyezett gyermek után abban az esetben, ha a gyermek megszökik? Mi a teendője a nevelőszülőnek abban az esetben, ha nem állították le az ellátás folyósítását annak ellenére, hogy a gyermek már hónapok óta szökésben van?
24. cikk / 52 Keresőképtelenség szolgálati viszony felfüggesztése alatt
Kérdés: Milyen ellátásra válhat jogosulttá az a munkavállaló, akinek a szolgálati viszonyában bekövetkezett felfüggesztés alatt a foglalkoztatója 100 százalékban visszatartotta az illetményét, és időközben keresőképtelenné vált?
25. cikk / 52 Családi pótlék folyósításának szüneteltetése
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak a szülőnek abban az esetben, ha a gyermeke állítólag sokat hiányzott a középiskolában, ezért leállították az utána járó családi pótlék folyósítását?
26. cikk / 52 Nyugdíjazás külföldi szolgálati idő esetén
Kérdés: Jogosan jártak el az illetékes szervek annak a nyugdíjigénylőnek az esetében, aki 1988. november 1-jétől 2018. január 10-ig, nyugdíjazásáig oktató-mozdonyvezetőként dolgozott a MÁV-nál, előtte 1977. augusztus 1. és 1988. január 28. között Erdélyben dolgozott vasesztergályosként, amit az Országos Fordító és Hitelesítő Iroda által lefordított és honosított munkakönyvvel igazolni tud, ennek ellenére a nyugdíjkérelme elbírálását felfüggesztették a román társadalombiztosítási szerv igazolásának beszerzéséig? A kérelmező 2015. április 13-án a MÁV Humán Osztályának a felkérésére már megkérte a szolgálati idő számítását, amelyet végül 2016 júniusában kapott meg, és ebben leigazolták az éveit, valamint azt, hogy 5 év korkedvezményre jogosult. Mit tehet a kérelmező ebben az esetben, hogy ne maradjon ellátatlan?
27. cikk / 52 Jövedelem letiltása és a cégkapu
Kérdés: Hogyan érinti a cégkapu bevezetése a jövedelem letiltásához kapcsolódó adatszolgáltatásokat? Van valamilyen teendője a munkáltatónak ezzel kapcsolatban?
28. cikk / 52 Családi pótlék külföldön élő szülő részére
Kérdés: Milyen következményei lehetnek annak, ha egy évek óta külföldön dolgozó és élő szülő most vette észre, hogy a gyermeke után folyamatosan kapja a családi pótlékot a folyószámlájára? Az elmúlt időszakban sem iskolalátogatási, sem egyéb igazolást nem kértek tőle. Felelőssé tehető az igénylő a hibáért, vagy nem is történt hiba?
29. cikk / 52 Munkabérletiltás sorrendje
Kérdés: Milyen sorrendben kell érvényesíteni a követelést abban az esetben, ha a dolgozó jövedelmét egy korábbi közüzemi tartozás miatt folyamatos munkabérletiltás terheli, és időközben adótartozás miatt újabb letiltás kiadására került sor, de nem az adóhatóság, hanem önálló bírósági végrehajtó által?
30. cikk / 52 Táppénzigény elutasítása jogviszony megszűnése esetén
Kérdés: Helyesen járt el a munkáltató annak a munkavállalónak az esetében, akinek a jogviszonyát a táppénzellátás iránti igény érvényesítésére irányuló szándékával egyidejűleg 2017. május 2. napjával rendkívüli felmentéssel megszüntette, a megszüntetés napjára jutó járandóságát elszámolta és kifizette? A dolgozó – keresetveszteség hiányában – táppénzellátás iránti igényét ezen a napon ugyan nem, de a jogviszony megszűnését követő nappal már érvényesíteni szándékozott. Ezzel párhuzamosan a munkáltatói döntést vitatottá tette és a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon keresetet nyújtott be a jogviszonya helyreállítása érdekében.