91 cikk rendezése:
71. cikk / 91 Kiküldetés igazolásának szabályai
Kérdés: Milyen szabályokat kell alkalmaznia annak a cégnek, amely 2010. július hónaptól Hollandiában létesített telephelyére küldi a dolgozók egy részét munkavégzésre, melynek időtartama előreláthatólag fél, illetőleg egy év lesz? A cég értesülései szerint megváltoztak a kiküldetés igazolásának szabályai, és szeretnék, ha a dolgozóik kiküldetését a hollandiai hatóságok is elfogadnák.
72. cikk / 91 Visszalépés a tb-nyugdíjrendszerbe
Kérdés: Hogyan járhat el helyesen a munkáltató abban az esetben, ha három munkavállalója kérte visszalépését az állami tb-rendszerbe, de 2009. január 31-i időponttal csak az egyik átlépést igazolták vissza? A munkáltató 2010. január 1-jétől már nem fizet magán-nyugdíjpénztári tagdíjat egyik dolgozója után sem, és a 10T1041 nyomtatványon is kijelentette őket a magánnyugdíjpénztárból, amely februárban küldött egy értesítést arról, hogy az egyik dolgozó átlépését 2010. január 31-én rendezik, a másik dolgozó kilépésének időpontját pedig először szintén január 31-i, majd február 28-i dátummal jelölte meg. A magánnyugdíjpénztár az átlépési kérelmeket 2009. december 22-én vette át.
73. cikk / 91 Svájcban élő magyar állampolgár családi pótléka
Kérdés: Jár-e családi pótlék annak a gyermekét egyedül nevelő magyar állampolgárnak, aki 15 éves gyermekével Svájcba költözik, ahol férjhez megy? A gyermek és az anya lakcíme svájci, a gyerek Svájcban jár iskolába. Amennyiben jogosult az ellátásra, milyen módon kell azt megigényelni?
74. cikk / 91 Fogyatékossági támogatás
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak a rokkantnyugdíjas személynek, aki elvesztette az egyik lábát, dolgozni nem tud, de az alacsony összegű nyugellátásból nem tud megélni?
75. cikk / 91 GYED időtartama alatt elhunyt gyermek
Kérdés: Igényelheti és megkaphatja-e még három hónapig a GYES-t az az édesanya, akinek 2008. január 7-én született, és a GYED időtartama alatt 2009. november 19-én meghalt a gyermeke? A GYED lejárta 2010. január 7-én lett volna. Ha igen, akkor a 3 hónap munkaviszonynak számít-e? Ha a fentiek nem lehetségesek, akkor mik a további munkáltatói feladatok? Mikor kell a munkavállalónak munkába lépnie?
76. cikk / 91 Szlovák állampolgárok jogviszonya
Kérdés: Mi a helyes megoldás az alábbi esetben? Egy foglalkoztató szlovák állampolgárokat kíván foglalkoztatni közalkalmazotti jogviszonyban, akik Szlovákiában fizetés nélküli szabadságon vannak, de az egészségbiztosítási járulékot fizetik maguk után. Emiatt az OEP nem hajlandó taj-számot kiadni nekik, a munkáltatónak viszont járulékfizetési kötelezettsége van, mivel a dolgozóknak nem állítanak ki E101-es igazolást, tekintettel arra, hogy csak egészségbiztosítási szempontból biztosítottak. Az OEP álláspontja, hogy a munkáltatónak a szlovák társadalombiztosítónak kellene fizetnie a járulékot. Az APEH szerint járulékköteles a bérük, de mivel az OEP nem ad taj-számot, nem tudják bevallani.
77. cikk / 91 Fizetési könnyítés engedélyezése
Kérdés: Kérheti-e egy nehéz anyagi helyzetbe került kft. a köztehertartozás egy részének elengedését az APEH-től?
78. cikk / 91 Családok szociális krízishelyzetének kezelését célzó segély
Kérdés: Milyen feltételek teljesülése esetén és hogyan igényelhető a krízishelyzet kezelését célzó segély?
79. cikk / 91 Emelt szintű családi pótlékban részesülő személy támogatása
Kérdés: Jogosult-e társadalombiztosítási támogatásra az a személy, aki csak emelt szintű családi pótlékot kap?
80. cikk / 91 Baleset üzemi voltának elbírálása
Kérdés: Üzemi balesetnek tekinthető-e az a baleset, amikor egy targoncás anyagmozgató a targoncán rosszul érzi magát, de a lélekjelenlétének köszönhetően leszáll a targoncáról, és úgy következik be a baleset, hogy súlyosan beveri a fejét, elájul, és a mentők viszik el az üzem területéről? A kórházban megállapítják, hogy agylágyulást kapott. A cég nem hajlandó elismerni, hogy ez üzemi baleset volt.