319 cikk rendezése:
221. cikk / 319 Leszázalékolás üzemi baleset után
Kérdés: Mikor kell elindítania a leszázalékolási eljárást annak a munkavállalónak, aki 2010-ben munkahelyi balesetet szenvedett, több mint fél éve táppénzben részesül, és a háziorvos tájékoztatása szerint a leszázalékolása elkerülhetetlen? Leszázalékolás esetén számít-e, hogy a munkaképesség-csökkenése üzemi baleset miatt keletkezett? Mik a munkavállaló lehetőségei?
222. cikk / 319 Rokkantsági járadékban részesülő munkavállaló
Kérdés: Vonatkozik-e a kereseti korlát alkalmazása a rokkantsági járadékban részesülő munkavállalóra, illetve milyen mértékű egyéni járulékot kell vonni tőle?
223. cikk / 319 Betéti társaság beltagjának egészségkárosodása
Kérdés: Érdemes-e fellebbezést benyújtania annak a munkavállalónak, akinek 40 százalékos egészségkárosodása van, de az átmeneti járadékra vonatkozó igényét elutasították keresőtevékenységre hivatkozással, mivel egy betéti társaság beltagjaként a társaság üzletvezetői tevékenységét látja el?
224. cikk / 319 Emelt összegű családi pótlék orvosi vélemény nélkül
Kérdés: Valóban igaz, hogy emelt összegű családi pótlékot már akkor is kézhez lehet kapni, ha a gyermeket nem látta a szakorvosi bizottság?
225. cikk / 319 Váltás a magánnyugdíjpénztár és az állami nyugdíjrendszer között
Kérdés: Átléphet-e majd egy későbbi időpontban az állami nyugdíjrendszerbe az a személy, aki most a magánnyugdíjpénztárban való maradás mellett döntött, illetve aki az állami nyugdíjrendszerben maradt, később még lehet-e magán-nyugdíjpénztári tag?
226. cikk / 319 Rokkantnyugdíjas nő előrehozott öregségi nyugdíja
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak a 2006. december 15. óta rokkantnyugdíjas nőnek, aki 2006. december 14-ig 33 év munkaviszonyt és 7 év korkedvezményt szerzett, és 2010-ben az orvosi felülvizsgálaton egyszer már 40 százalékos egészségkárosodást állapítottak meg számára, majd II. fokon visszakapta a rokkantságinyugdíj-jogosultságot, de 2011-ben ismét el kell mennie orvosi vizsgálatra? Mit tehet abban az esetben, ha ismét elveszti a rokkantságinyugdíj-jogosultságát? Valóban jogosult lenne-e előrehozott öregségi nyugdíjra, hiszen már 2006-ban rendelkezett 40 év szolgálati idővel? A nyugdíj-biztosítási szervek állásfoglalása szerint az igénylő nyugdíjkorhatára a 63. életéve.
227. cikk / 319 Rehabilitált rokkantsági nyugdíjas ellátásai
Kérdés: Milyen ellátásra lesz lehetősége annak a rokkantsági nyugdíjban részesülő személynek, akit a felülvizsgálat során rehabilitálnak?
228. cikk / 319 Rokkantsági járadékban részesülő munkavállaló táppénze
Kérdés: Jogosult-e táppénzre az a munkavállaló, akinek a részére 2008. október 1-jétől visszamenőleg rokkantsági járadékot állapítottak meg, tekintettel 80 százalékos egészségkárosodására? Az OEP tájékoztatása szerint a dolgozó csak betegszabadságra jogosult, táppénzre nem.
229. cikk / 319 Rokkantsági nyugdíj visszamenőleges igénylése
Kérdés: Valóban kérhető-e visszamenőlegesen a rokkantsági nyugdíj?
230. cikk / 319 Méltányossági rokkantsági nyugdíj
Kérdés: Kérheti-e a méltányossági nyugdíj újrafolyósítását az a személy, aki szolgálati idő szerzése előtt vált rokkanttá, és méltányossági alapon rokkantsági nyugdíjat kapott, amelyet orvosi felülvizsgálat eredménye miatt megszüntettek, mert rehabilitálhatóvá vált? Az egészségkárosodás mértéke jelenleg 50 százalékos, de nincs túl sok remény a foglalkoztatásra, és 2010. december 1-jétől semmilyen ellátást nem fog kapni.