1. cikk / 177 Rokkantsági ellátáshoz hiányzó biztosítási idő
2. cikk / 177 CSED-jogosultság
3. cikk / 177 CSED és GYED igénylése
Pontosan milyen dokumentumokat, okmányokat kell leadni a kérelmezőnek a CSED- és GYED-igény mellé? A kifizetőhelyi tájékoztató CSED és GYED esetében is csak a születési anyakönyvi kivonatot írja. Szükséges ezenkívül pl. a gyermek tajkártyája, adóazonosító jele vagy lakcímkártyája?
4. cikk / 177 Passzív jogon folyósított CSED
5. cikk / 177 Kifizetőhelyi feladatok ellátásához szükséges iratok
6. cikk / 177 Angliából hazaköltöző magyar állampolgár tajszáma
7. cikk / 177 CSED két jogviszony esetén
8. cikk / 177 GYED-jogosultság
Jogosult lehet GYED-re az édesapa a 2023. augusztus 4-én született gyermeke után, ha a jelenlegi munkaviszonya 2022. október 3-án kezdődött, és jelenleg is tart, de belépéskor nem adta le a társadalombiztosítási kiskönyvét, és semmilyen módon nem igazolta az előző jogviszonyai adatait? A kormányhivatal határozata szerint az anya részére 2024. február 3-ig folyósítottak gyermekgondozást segítő ellátást, ezért az apa 2024. február 4-ei dátummal nyújtotta be az igényét. Amennyiben fennáll a jogosultság, milyen összegű ellátásra lesz jogosult a munkavállaló, ha az alapbére magasabb, mint 373.520 forint, azaz meghaladja a GYED maximálisan adható összegét?
9. cikk / 177 A csecsemőgondozási díjra való jogosultsághoz szükséges biztosítási idő
Milyen időszakok számíthatók be a csecsemőgondozási díjhoz szükséges előzetes 365 napi biztosítási időbe? Folyamatosnak kell lennie a biztosításnak, vagy az egyes időszakok között lehet 30 napnál hosszabb megszakítás is?
10. cikk / 177 Jogosultság rokkantsági ellátásra
Meg kell szüntetnie a munkaviszonyát egy megváltozott munkaképességű munkavállalónak annak érdekében, hogy jogosulttá váljon rokkantsági ellátásra?