30 cikk rendezése:
21. cikk / 30 Kölcsönzött munkaerő és a rehabilitációs járulék
Kérdés: Munkaerő-kölcsönzés esetén a kölcsönbe adó vagy a kölcsönbe vevő munkáltatónál kell-e figyelembe venni a kölcsönzött állományt a rehabilitációs járulék számításánál? A kölcsönző cég a KSH szerinti állományi létszám számításánál figyelembe veszi a kölcsönzött állományt is.
22. cikk / 30 Részmunkaidős foglalkoztatás támogatása
Kérdés: Van-e valamilyen eltérés a részmunkaidős és a teljes munkaidős foglalkoztatás között? Valóban jogosultak-e a munkáltatók kedvezményre a részmunkaidős foglalkoztatás esetén?
23. cikk / 30 Rehabilitációs hozzájárulás
Kérdés: Kell-e rehabilitációs hozzájárulást fizetni az első negyedévre annál a munkáltatónál, ahol az átlagos állományi létszám 27 fő volt, amiből 1 fő rokkantnyugdíjas?
24. cikk / 30 Rehabilitációs hozzájárulás önellenőrzése
Kérdés: Hogyan járhat el helyesen az az adózó, amely 2006. I-II. negyedévben rehabilitációs hozzájárulás fizetésére kötelezett volt, azaz az I. és II. negyedévben 20 fő felett volt az átlagos statisztikai létszáma, és nem is foglalkoztatott rehabilitált személyt, a III. negyedévben is kiszámolta, majd megfizette a hozzájárulást, ugyanakkor a III. negyedévben kiderült, hogy I-III. negyedévben összesítve 20 fő alatt volt az átlagos létszáma? Az adózó éves egyéb bevalló, tehát a 0603-as bevallást adja be év végén. Kell-e sztorníroznia a beadott 0619-es bevallásokat?
25. cikk / 30 Egyéni vállalkozó munkáltató járulékkedvezménye
Kérdés: Igénybe veheti-e a 3 hónapos, regisztrált munkanélküli foglalkoztatása után a járulékkedvezményt az egyéni vállalkozó munkáltató is?
26. cikk / 30 Alkalmi munkavállaló és regisztrált munkanélküli foglalkoztatása
Kérdés: Foglalkoztathat-e egy vendéglátó-ipari üzlet alkalmi munkavállalói könyvvel kisegítő felszolgálót? Hol kell jelezni az adóhatóságnak vagy a társadalombiztosításnak, hogy a regisztrált munkanélküli után járó járulékmentességet igénybe szeretné venni a cég, abban az esetben, ha 2006. január 1-jétől 3 hónapnál hosszabb ideig foglalkoztatja a munkavállalót? Kell-e ezt külön jelenteni az EMMA-ba vagy a társadalombiztosításnak?
27. cikk / 30 Statisztikai állományi létszám a rehabilitációs hozzájárulás fizetési kötelezettségének megállapításakor
Kérdés: A rehabilitációs hozzájárulás fizetési kötelezettségének kiszámítása során hogyan kell megállapítani a statisztikai állományi létszámot?
28. cikk / 30 Rehabilitációs hozzájárulás
Kérdés: A rehabilitációs hozzájárulás kötelező foglalkoztatási szintjének a meghatározásakor a kapott értéket az általános szabályok szerint kell-e kerekíteni?
29. cikk / 30 Dotáció igénylése megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatása esetén
Kérdés: Igényelhet-e betéti társaság állami dotációt megváltozott munkaképességű dolgozók foglalkoztatása esetén, és ha igen, kell-e ehhez módosítani a társasági szerződést?
30. cikk / 30 Természetbeni juttatás közterhei
Kérdés: Milyen adó és járulék terheli azt a 12 ezer forintos vázát, melyet egy kft. névnapi ajándékként vesz egyik vevője (ez is kft.) ügyvezetőjének? Mivel ez nem reprezentáció és nem üzleti ajándék, 44 százalék személyi jövedelemadó és 29 százalék társadalombiztosítási járulék, vagy 44 százalék személyi jövedelemadó és 11 százalék egészségügyi hozzájárulás? Mint természetbeni juttatás a Tao-nál el nem ismert költség-e, amivel a társaságiadó-alapot is növelni kell? Csak az ajándékozót terheli-e fizetési kötelezettség?