Helytelen adóelőleg-nyilatkozat
Szöveg nagyítása Szöveg kicsinyítése Nyomtatás
Megjelent a Társadalombiztosítási Levelek 326. számában (2017. október 10.), 5536. kérdésszám alatt

Kérdés: Kell-e önellenőrzést tartania a foglalkoztatónak abban az esetben, ha 2016-ban közel egy-millió forint megbízási díjat fizettek ki egy oktatónak, aki az adóelőleg-nyilatkozata szerint saját jogú nyugdíjas, így nem vontak tőle pénzbeli egészségbiztosítási járulékot, de most véletlenül tudomásukra jutott, hogy volt munkatársuk egyelőre csak szolgálati járandóságban részesül? Hogyan tudják a járulékot a dolgozóval elszámolni?
Válasz (részlet): […]kötelezettségének az adózó jogszerűtlen nyilatkozata miatt nem vagy nem a törvényben meghatározottak szerint tesz eleget, az adóhatóság egy esetleges ellenőrzés során az adóhiányt, az adóhiány után az adóbírságot, a késedelmi pótlékot nem a munkáltató (kifizető) terhére állapítja meg.Mindezek figyelembevételével, ha az érintett dolgozó már nem folytat további tevékenységet a vállalkozásnál, és hivatalosan nem kérte a levonás korrigálását, a foglalkoztató nem érdekelt az önellenőrzés benyújtásában, és annak megtétele nem is a kötelessége.Amennyiben mégis a tökéletes jogkövető magatartást választja, akkor az Art. 30. §-ának (4) és (5) bekezdéseiben foglaltak szerint kell eljárnia. E szerint a hibát nyilvántartásba kell vennie, önellenőrzéssel az adóhatósághoz rendezni[…]
ÍGY OLVASHATJA A TELJES VÁLASZT...
...ha látogató: elküldjük e-mailen*
*ingyenes választ
évente csak egyszer küldünk.

Keresés

Kérdésfeltevés Kérdésfeltevés Nyomtatás Főoldalra Nyomtatás Nyomtatás A lap tetejére A lap tetejére