299 cikk rendezése:
251. cikk / 299 Biztosítotti jogviszony igazolása külföldi kiküldetés esetén
Kérdés: Milyen igazolásokat kell megkérni abban az esetben, ha egy cég a munkaviszonyban álló dolgozóját Németországba küldi 2 éves kiküldetésre, ahová a dolgozó magával viszi a családját is, és a feleség a kinti tartózkodás alatt szül?
252. cikk / 299 Vidéki dolgozó munkába járási költsége
Kérdés: Hogyan kell elszámolni a vidéki dolgozó munkába járási költségét, ha a dolgozó nem hoz számlát, sem bérletszelvényt, mert a beutazást másképp oldja meg, és ha saját gépkocsival jár, de a településre van megfelelő tömegközlekedés, és a dolgozó egészségi állapota is rendben van?
253. cikk / 299 Külföldre települő nyugdíjas ellátásának folyósítása
Kérdés: Egy magyar nyugdíjas állampolgár kitelepül, és Angliában szeretné a nyugdíját folyósíttatni. Milyen teendői vannak, és melyik hatóságtól kérheti a folyósítást?
254. cikk / 299 Bérlet árának megtérítése
Kérdés: Kifizethető-e a dolgozónak adómentesen a helyközi bérlet ára, ha a magánszemélynek nincs számlája róla, csak a bérletet tudja leadni?
255. cikk / 299 Nyugdíjas vállalkozó baleseti táppénze
Kérdés: Jogosult-e üzemi baleseti táppénzre az a nyugdíjas társas vállalkozó, akit szombat este ért baleset, amikor az üzleti partnerével elköltött vacsora után hazafelé tartott?
256. cikk / 299 Kísérő utazási költségtérítése
Kérdés: Jogosult-e utazásiköltség-térítésre az a biztosított, aki beteg édesanyját kéthetente saját gépkocsijával szállítja be a megyeszékhelyen lévő kórházba kezelésre? Milyen bizonylatokat kell benyújtani?
257. cikk / 299 Külföldi gyógykezelés költségeinek megtérítése
Kérdés: Hogyan történik a külföldön történő gyógykezelés költségeinek megtérítése?
258. cikk / 299 Saját gépjárművel történő munkába járás költségeinek megtérítése
Kérdés: A saját gépjárművel történő munkába járás esetén mi a feltétele a 9 forint/km költségtérítés kifizetésének, illetve mikor kötelező ezt a munkáltatónak fizetnie?
259. cikk / 299 Alkalmazott bejelentésének elmulasztása
Kérdés: Egy utazási irodában APEH-ellenőrök jártak, és egy alkalmazottról megállapították, hogy nincs az egészségbiztosítási pénztárhoz bejelentve. Erre hivatkozással – állítólag – az irodát be fogják zárni, illetve büntetést is kapnak. Lehetséges, illetve jogszerű-e mindez, abban az esetben, ha az érintett munkavállalót a cég bizonyíthatóan nyilvántartásba vette, illetve az EMMA-ba is bejelentette?
260. cikk / 299 Költségtérítés saját gépjárművel történő munkába járás esetén
Kérdés: Egy munkáltató a munkavállalója részére havi 20 000 forint költségtérítést fizet saját gépkocsival történő munkába járás miatt. Milyen közterhei vannak ennek a kifizetésnek?