36 cikk rendezése:
11. cikk / 36 Németországba költöző vállalkozó jogviszonya
Kérdés: Hogyan alakul a németországi biztosítása annak a magyar állampolgárnak, aki 2013. június 7-én szült, jelenleg GYED-ben részesül, Magyarországon rendelkezik munkaviszonnyal a saját vállalkozásában, és Németországba szeretne költözni a férjéhez, aki ott biztosított? Milyen dokumentumokat kell beadni abban az esetben, ha továbbra is Magyarországon szeretne biztosított maradni, és nem szeretné a munkaviszonyát megszüntetni? Mi alapján lesz jogosult Németországban egészségügyi ellátásra? Hogy alakul az egészségügyi ellátásra való jogosultsága Magyarországon? Érvényteleníteni kell a magyar taj-t abban az esetben, ha életvitelszerűen Németországban tartózkodik? Mi a helyzet akkor, ha a férje jogán családi biztosítás keretében jogosult lesz egészségügyi ellátásra?
12. cikk / 36 Külföldi állampolgár lakásbérbeadásból származó jövedelme
Kérdés: Milyen közterheket kell megfizetnie egy uniós állampolgárnak abban az esetben, ha Magyarországon található lakását bérbe adja? Változik a helyzet abban az esetben, ha a bérbeadó harmadik állam polgára?
13. cikk / 36 Szlovák állampolgár családtámogatási ellátásai
Kérdés: Igénybe vehet valamilyen ellátást a gyermekei után az a szlovák állampolgár, aki a feleségével és a gyermekeivel már hosszabb ideje Magyarországon él, és rendelkezik itteni lakcímmel is? Amennyiben jogosult bármilyen ellátásra, hogyan tudja azt megigényelni?
14. cikk / 36 Külföldi állampolgárságú egyetemi hallgató egészségügyi ellátása
Kérdés: Jogosult bármilyen egészségügyi ellátásra az a külföldi állampolgárságú, nappali tagozatos egyetemi hallgató, aki rendelkezik állami vagy egyéb ösztöndíjjal?
15. cikk / 36 Munkavállaló jogainak érvényesítése külföldi munkáltató esetén
Kérdés: Mit tehet az a magyarországi lakhelyű magánszemély, akit dán munkáltatója nem akar biztosítottként bejelenteni annak ellenére, hogy munkaszerződés alapján több uniós tagállamban, és esetileg az Európai Unión kívül is dolgozik a cégnek, de Magyarországon soha és Dániában is csak ritkán? Megoldást jelenthet, ha magánszemélyként Magyarországon egészségügyi szolgáltatási járulékot fizet?
16. cikk / 36 Egyéni vállalkozás két uniós tagállamban
Kérdés: Kérhet Magyarországon egyéni vállalkozói igazolványt az a személy, aki Szlovákiában már rendelkezik egy biztosítási kötelezettséggel járó egyéni vállalkozói jogviszonnyal? Milyen járulékfizetési kötelezettsége keletkezik ez alapján Magyarországon? Milyen igazolást kell kérnie a szlovák biztosításról?
17. cikk / 36 Görögországban végzett munka közterhei
Kérdés: Hol kell megfizetnie az adót, illetve a járulékokat annak a munkavállalónak, aki május 1-jétől november 1-jéig 183 napot meghaladóan Görögországban végez munkát? A munkavállaló állandó lakóhelye Magyarországon van, a görögországi foglalkoztatója pedig dán illetékességű. Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?
18. cikk / 36 Külföldi munkavállaló foglalkoztatása
Kérdés: Hogyan kell eljárnia annak a magyar munkáltatónak, aki Magyarországon külföldi munkavállalót alkalmaz? Vizsgálni kell-e a külföldi lakhelye szerinti biztosításának meglétét?
19. cikk / 36 Román állampolgár családi pótléka
Kérdés: Jogosult-e családi pótlékra egy román állampolgárságú nő, aki férjével és gyermekeivel már hosszabb ideje Magyarországon él?
20. cikk / 36 Román állampolgárságú munkavállaló romániai munkavégzése
Kérdés: Milyen járulékokat kell megfizetni, illetve milyen egyéb kötelezettségeknek kell eleget tenni abban az esetben, ha egy magyar munkáltató román állampolgárokat szeretne foglalkoztatni romániai munkavégzésre munkaviszonyban, illetve megbízási szerződéssel?