6 cikk rendezése:
1. cikk / 6 GYED-ről visszatérő munkavállaló szociálishozzájárulásiadó- kedvezménye
Kérdés: Igénybe vehető április hónapra a szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény annak a munkavállalónak az esetében, aki GYED mellett 2016. április 8-án újra elkezdett dolgozni a munkáltatójánál, és áprilisban még a felhalmozódott szabadságát veszi ki? Melyik az utolsó időpont, amikor még érvényesíthető a kedvezmény, 2019. március 31. vagy április 7.? A második és a harmadik év között a váltás hónapjára alkalmazható a kedvezőbb járulékkedvezmény? A bruttó munkabérbe beleszámít a betegszabadság és a törzsgárdajutalom összege?
2. cikk / 6 Törzsgárdajutalom járulékai
Kérdés: Kell egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékot fizetni a törzsgárdajutalom után a foglalkoztatottnak? Minősülhet-e jubileumi jutalomnak ez a kifizetés?
3. cikk / 6 Munkaviszonyban álló dolgozók jubileumi jutalma
Kérdés: Számfejthető-e jubileumi jutalom a 25, 30, illetve 35 ledolgozott év után az Mt. hatálya alá tartozó, munkaviszonyban álló szövetkezeti dolgozók részére? Kell-e egészségbiztosítási és munkaerő-piaci járulékot vonni ebből a juttatásból?
4. cikk / 6 NYENYI adatszolgáltatás jutalom esetén
Kérdés: Korrigálni kell-e visszamenőleg a NYENYI adatszolgáltatásokat abban az esetben, ha egy cégnél 2009 októberében 5 éves jutalom került kifizetésre? Hogyan kell eljárni a törzsgárdajutalom esetében?
5. cikk / 6 Törzsgárdajutalom járulékai
Kérdés: Egy kft. dolgozói minden évben egyszer a cégnél eltöltött idő függvényében a törzsgárdatagságuk után kifizetésben részesülnek. Cégünk ebből a jövedelemből a jubileumi jutalom – nyugdíjalapot nem képező jövedelem – adózási szabályai szerint vonta le és fizette a járulékot. Létezik-e olyan módszer, amivel nyugdíjalapot képezhet a cégünk erre a juttatásra?
6. cikk / 6 Törzsgárdajutalom közterhei
Kérdés: Társaságunk a kollektív szerződésben rögzítettek szerint munkavállalói részére a ledolgozott munkaviszony alapján törzsgárdajutalmat fizet. Az ilyen jogcímen kifizetett jövedelemre is a Tbj-tv. 24. § (1) bekezdése vonatkozik?