17 cikk rendezése:
1. cikk / 17 Tartósan álláskereső személy foglalkoztatása
Kérdés: Jogosult valamilyen kedvezményre a munkáltató abban az esetben, ha 2018. november 15-től tartósan álláskereső munkavállalót kíván foglalkoztatni? Amennyiben igen, akkor milyen feltételekkel vehető igénybe a kedvezmény?
2. cikk / 17 Szociálishozzájárulásiadó- kedvezmény nyugdíjazás esetén
Kérdés: Igénybe veheti a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményből még hátralévő részt a foglalkoztató abban az esetben, ha a dolgozója tartósan munkanélküli volt, így közel egy éve ezen a címen igénybe veszik utána a kedvezményt, a dolgozó azonban 2018. január hónapban betölti a nyugdíjkorhatárt, ezért a munkaviszonyát január 16-án megszüntetik, de január 17-én már újra alkalmazni kívánják?
3. cikk / 17 Szociálishozzájárulásiadó- kedvezmény
Kérdés: Jogosult lesz továbbra is a tartósan munkanélküli foglalkoztatására tekintettel járó szociálishozzájárulásiadó-kedvezményre a foglalkoztató cég abban az esetben, ha az érintett munkavállaló 2017. november 10-től saját jogú nyugdíjas lesz, ezért egy napra megszüntetik a munkaviszonyát, de november 11-től újra szeretnék foglalkoztatni? A kedvezményes időszakból még 7 hónap van hátra.
4. cikk / 17 Szociális hozzájárulási adó alapjának csökkentése
Kérdés: Figyelembe vehető csökkentő tételként a szakképzési hozzájárulás alapjának számításánál a rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállalók után igénybe vett szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény?
5. cikk / 17 Szociálishozzájárulásadó- kedvezmények munkáltató személyében bekövetkező változás esetén
Kérdés: Valóban csak a 2011. évi CLVI. törvény 462/B. §-ának (2) bekezdése szerinti 25 év alatti és legfeljebb 180 nap biztosítási kötelezettséggel rendelkező pályakezdő, valamint a 462/C. §-ban szabályozott tartósan álláskereső munkavállalók után érvényesítheti az átvevő munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt az átvett munkavállalók után a munkáltató személyében bekövetkező változás esetén? Az átvevő munkáltató tehát nem érvényesítheti a 25 év alatti és 55 év feletti munkavállaló utáni adókedvezményt?
6. cikk / 17 Rehabilitációs kártyával rendelkező munkavállaló szakképzési hozzájárulása
Kérdés: Kell szakképzési hozzájárulást fizetni az után a dolgozó után, aki rehabilitációs kártyával rendelkezik, és emiatt gyakorlatilag nem terheli szociális hozzájárulási adó a munkabérét?
7. cikk / 17 Kft. munkaviszonyban álló tagjai
Kérdés: Milyen címen és milyen összegben terhelik levonások egy kft. főfoglalkozású munkaviszony keretében foglalkoztatott tagjai részére kifizetett havi 200 000 forint összegű munkabért? Milyen címen és milyen összegben keletkezik közteherfizetési kötelezettsége a cégnek? Igénybe vehetők ebben az esetben az adó- és járulékkedvezmények? Az egyik tag munkaköre nem igényel szakképzettséget.
8. cikk / 17 Rokkantsági ellátásban részesülő tag szakképzési hozzájárulása
Kérdés: Kell szakképzési hozzájárulást fizetni egy betéti társaság rokkantsági ellátásban részesülő társas vállalkozónak minősülő tagja után abban az esetben, ha az érintett jövedelemben nem részesül, és erre tekintettel a társaság mentesül utána a szociális hozzájárulási adó megfizetése alól?
9. cikk / 17 Szociálishozzájárulásiadó- kedvezmények 2015
Kérdés: Hogyan változtak a szociális hozzájárulási adóból igénybe vehető kedvezményekre vonatkozó szabályok 2015-ben?
10. cikk / 17 Szociálishozzájárulásiadó- kedvezmény tartósan álláskereső munkavállaló után
Kérdés: Érvényesítheti a munkáltató a szociálishozzájárulásiadó-kedvezményt egy olyan munkavállaló után, aki most kezdte meg az ügyintézést a munkaügyi központnál a tartósan álláskereső státuszról szóló igazolás kiállítása érdekében, amely előreláthatóan így nem fog elkészülni a munkába lépés napjáig?