71 cikk rendezése:
41. cikk / 71 Evás bt. beltagjának osztaléka
Kérdés: Jogosult-e táppénzre, terhességi-gyermekágyi segélyre és GYED-re egy eva hatálya alá tartozó bevételi nyilvántartást vezető bt. beltagja, aki szülése miatt nem dolgozik a társaságban, jövedelmet nem vesz fel, de tevékenységét alkalmazottja révén tovább folytatja, és osztalékban részesül?
42. cikk / 71 Őstermelői tevékenység folytatása szülés esetén
Kérdés: Folytathatja-e őstermelői tevékenységét a társadalombiztosítási ellátások folyósítása alatt az a nő, aki GYES folyósítása mellett napi 8 órás munkaviszonyban áll, újabb terhessége miatt táppénzre megy 2007. május 30-tól, jelenleg rendelkezik őstermelői igazolvánnyal, de bevétele évente nem éri el a 600 000 forintot? A szülés várható időpontja 2008. január 10.
43. cikk / 71 GYED, GYES melletti munkavégzés
Kérdés: Lehet-e GYED és GYES mellett hivatalosan munkát végezni, és ha igen, hogyan? Hol található erről hivatalos állásfoglalás?
44. cikk / 71 Szerzői jogvédelmi tevékenység GYED folyósítása alatt
Kérdés: Értékesítheti-e a korábban általa készített festményeket egy adószámmal rendelkező magányszemély, aki főfoglalkozású munkaviszonyban áll egy cégnél, de jelenleg GYED-ben részesül? Elveszítheti-e a GYED-jogosultságát, ha a folyósítás alatt jövedelmet szerez?
45. cikk / 71 Mezőgazdasági őstermelő GYED-e
Kérdés: Valóban elveszti-e a GYED-re jogosultságát az a kismama, aki jelenleg egyedülállóként családi őstermelő is (a szüleivel közös őstermelői tevékenységet végeznek)? Személyesen nem végez munkát, de a tejkvótát az ő nevére vették, illetve kapták meg, így a tejet csak az ő nevére lehet eladni, tehát őstermelői bevétele keletkezik.
46. cikk / 71 Kft.-tag GYED melletti munkavégzése
Kérdés: Gyermeke egyéves korának betöltése után visszamehet-e dolgozni egy öttagú kft. legmagasabb tulajdoni hányaddal (28 százalék) rendelkező tagja, aki munkaviszonyban adminisztratív feladatokat látott el a cégnél, és jelenleg GYED-en van? Feladatainak nagy részét otthon végezné el, de nem szeretné elveszíteni a GYED-re való jogosultságát. Milyen közterheket kell fizetni utána?
47. cikk / 71 GYED-en lévő kft.-tulajdonos jogviszonya
Kérdés: Egy 2003. február 28-án 3 fővel alakult kft. egyik tagja munkaviszonyban dolgozik a kft. tulajdonában levő élelmiszerboltban, valamint az ügyvezetői teendőket is ő látja el, megbízási szerződéssel, külön bérezés nélkül. Ez a női alkalmazott 2004. október 28-án szülte meg első gyermekét, jelenleg GYED-en van. 2006. márciustól újra dolgozik a boltban, de jövedelmet nem vesz fel, mert a GYED miatt biztosított jogviszony áll fenn, ezért nem is fizet járulékot maga után. Helyes-e, hogy nem fizet járulékot, illetve mekkora összeg után kellene fizetnie?
48. cikk / 71 TGYÁS- és GYED-jogosultság szerzői jogi védelem alatt álló alkotásért járó díjazás alapján
Kérdés: Melyek azok az esetek a szerzői jogdíj kapcsán, amelyek nem érintik a TGYÁS-, GYED-jogosultságot?
49. cikk / 71 Ekho megfizetése szerzői jogdíj után
Kérdés: Meg kell-e fizetni a 15 százalékos ekho-t a felhasználási szerződés alapján kifizetett honorárium teljes összege után abban az esetben, ha a honorárium 70 százaléka személyes közreműködésre tekintettel, míg 30 százaléka szerzői jogból adódó kifizetés?
50. cikk / 71 Szakképzési hozzájárulás alapjának meghatározása
Kérdés: A betegszabadság idejére fizetett távolléti díjat bérköltségként (54) vagy személyi jellegű egyéb kifizetésként (55) kell könyvelni? Beletartozik-e a szakképzési hozzájárulás alapjába a betegszabadság díjazása?