304 cikk rendezése:
11. cikk / 304 Szakképzési munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállalók
Kérdés: Kell kifizetőhelyet létesítenie annak a cégnek, amely a továbbiakban szakképzési munkaszerződés keretében is foglalkoztatni kíván közel 30 munkavállalót, így a többes jogviszonyok miatt a cég létszáma már meghaladja a 100 főt? Hogyan befolyásolják ezek a dupla jogviszonyok a rehabilitációs hozzájárulás összegét?
12. cikk / 304 Borravaló járulékai
Kérdés: Továbbra is meg kell fizetni a társadalombiztosítási járulékot a vendéglátóüzlet üzemeltetője által szétosztott borravaló után annak ellenére, hogy adómentessé vált, vagy a mentesség vonatkozik a járulékra is?
13. cikk / 304 Saját munkavállaló képzése
Kérdés: Helyesen jár el a duális képzőhelynek minősülő munkáltató a szakképzésben részt vevő saját munkavállalója esetében, akinek a munkaszerződését úgy módosították, hogy a napi 8 órás munkaidejét felosztották két óra munkavégzésre, és 6 óra szakképzésben való részvételre, a havi 518 ezer forint munkabérét pedig 350 ezer forint/hó munkabérre és 168 ezer forint/hó szakképzésért járó díjazásra? A teljes összegre figyelembe vehető ebben az esetben a személyi jövedelemadóra, illetve a szociális hozzájárulási adóra járó mentesség, vagy csak a szakképzésért járó díjazás összegére?
14. cikk / 304 Heti 36 órás foglalkoztatással járó munkaviszonnyal rendelkező egyéni vállalkozó
Kérdés: Mentesül a havi minimumjárulék-fizetési kötelezettség alól az az egyéni vállalkozó, aki egy kft.-ben heti 15 órás munkaszerződés és 15 órás szakképzési munkaszerződés, egy másik kft.-ben pedig heti 10 órás munkaszerződés keretében dolgozik?
15. cikk / 304 Doktoranduszképzésen tanuló gyermek figyelembevétele a családi pótlék összegénél
Kérdés: Beszámítható továbbra is a családi pótlék összegének számítása során a legidősebb gyermek, aki osztatlan képzésű gyógyszerészdiplomáját 2024. júniusban kapta meg, majd felvették nappali tagozatos doktorandusznak, amely ugyanannak a képzésnek a folytatása?
16. cikk / 304 Szakképzési munkaszerződéssel foglalkoztatott munkavállaló CSED-e
Kérdés: Jogosult lesz mindkét jogviszonyban CSED-re az a munkavállaló, aki egy duális képzőhelyként működő kft. alkalmazottjaként 2023. év novemberében szakképzési munkaszerződést kötött a munkáltatójával, ezért a munkaviszonyában a munkaideje napi 4 órára csökkent, és emellett napi 4 órára 1131-es jogviszonykóddal került bejelentésre?
17. cikk / 304 Családipótlék-jogosultság
Kérdés: Meddig lesz jogosult a 20. életévüket 2024. november 8-án betöltő, gimnáziumi tanulmányokat folytató ikergyermekei után családi pótlékra a szülő?
18. cikk / 304 Nappali tagozatos egyetemi hallgató egyéni vállalkozó
Kérdés: Milyen járulékfizetési kötelezettsége keletkezik annak az egyéni vállalkozónak, aki 2024. március 31-ig átalányadózóként folytatott tevékenységet, de megszüntette egyéni vállalkozását, amelyet 2024. szeptember 1-jétől újra el szeretne indítani? A vállalkozó ugyanettől az időponttól megkezdi felsőfokú tanulmányait nappali tagozatos egyetemi hallgatóként.
19. cikk / 304 Munkabér kifizetése csődeljárás alatt
Kérdés: Hogyan érinti a munkabérek kifizetését, illetve a munkáltató munkabérfizetési kötelezettségét a folyamatban lévő csődeljárás? Miként kerül sor a munkabérek kifizetésére? A munkáltatónak vagy a bérgarancia-alapnak kell kifizetnie a béreket ebben az esetben?
20. cikk / 304 Duális képzőhely kedvezménye
Kérdés: Mikortól élhet a kedvezménnyel az a kiva hatálya alá tartozó cég, amely megkezdte saját munkavállalói képzését, módosította a munkaszerződéseket, és 2023. december hónapban beadta az akkreditációs kérelmet a cég képzési hellyé minősítésére, de az eljárás elhúzódása miatt csak április végén kapta meg a regisztrációt? Módosíthatja a bevallásokat január 1-jétől, vagy csak a regisztráció időpontjától veheti igénybe a kedvezményt?