35 cikk rendezése:
21. cikk / 35 Tanulószerződéssel foglalkoztatott tanulók figyelembevétele az átlagos statisztikai állományi létszám meghatározásakor
Kérdés: Figyelembe kell venni a tanulószerződéssel foglalkoztatott szakképző iskolai tanulókat a rehabilitációs hozzájárulás alapjának meghatározása során az átlagos statisztikai állományi létszám számításakor? A tanulók mind a tanulmányi időszak alatt, mind a nyári szünidőben végzett gyakorlat ideje alatt ösztöndíjat kapnak, amelynek összege nem éri el a minimálbért.
22. cikk / 35 Rehabilitációs hozzájárulás összege végelszámolás esetén
Kérdés: Arányosítható a rehabilitációs hozzájárulás 964 500 forint/fő/év összege 305 napra annak a társaságnak az esetében, amely 2012. október 31-i fordulónapra a társaság végelszámolását határozta el, és nem foglalkoztat megváltozott munkaképességű személyt?
23. cikk / 35 Rehabilitációs hozzájárulás
Kérdés: Figyelembe kell-e vennie a foglalkoztatónak a közhasznú munkavégzés keretében munkát végző személyeket a rehabilitációshozzájárulás-fizetési kötelezettség megállapításához szükséges foglalkoztatotti létszám számítása során?
24. cikk / 35 Részmunkaidős megváltozott munkaképességű munkavállaló
Kérdés: Rehabilitációs hozzájárulás számításánál levonható-e az a 2002 óta rokkantsági nyugdíjban részesülő munkavállaló, akit a munkáltató napi 5 órás munkaidőben foglalkoztat? A dolgozó szerepel az átlagos statisztikai állományi létszámban.
25. cikk / 35 Kölcsönzött munkaerő és a rehabilitációs járulék
Kérdés: Munkaerő-kölcsönzés esetén a kölcsönbe adó vagy a kölcsönbe vevő munkáltatónál kell-e figyelembe venni a kölcsönzött állományt a rehabilitációs járulék számításánál? A kölcsönző cég a KSH szerinti állományi létszám számításánál figyelembe veszi a kölcsönzött állományt is.
26. cikk / 35 Részmunkaidős foglalkoztatás támogatása
Kérdés: Van-e valamilyen eltérés a részmunkaidős és a teljes munkaidős foglalkoztatás között? Valóban jogosultak-e a munkáltatók kedvezményre a részmunkaidős foglalkoztatás esetén?
27. cikk / 35 Rehabilitációs hozzájárulás
Kérdés: Kell-e rehabilitációs hozzájárulást fizetni az első negyedévre annál a munkáltatónál, ahol az átlagos állományi létszám 27 fő volt, amiből 1 fő rokkantnyugdíjas?
28. cikk / 35 Rehabilitációs hozzájárulás önellenőrzése
Kérdés: Hogyan járhat el helyesen az az adózó, amely 2006. I-II. negyedévben rehabilitációs hozzájárulás fizetésére kötelezett volt, azaz az I. és II. negyedévben 20 fő felett volt az átlagos statisztikai létszáma, és nem is foglalkoztatott rehabilitált személyt, a III. negyedévben is kiszámolta, majd megfizette a hozzájárulást, ugyanakkor a III. negyedévben kiderült, hogy I-III. negyedévben összesítve 20 fő alatt volt az átlagos létszáma? Az adózó éves egyéb bevalló, tehát a 0603-as bevallást adja be év végén. Kell-e sztorníroznia a beadott 0619-es bevallásokat?
29. cikk / 35 Egyéni vállalkozó munkáltató járulékkedvezménye
Kérdés: Igénybe veheti-e a 3 hónapos, regisztrált munkanélküli foglalkoztatása után a járulékkedvezményt az egyéni vállalkozó munkáltató is?
30. cikk / 35 Alkalmi munkavállaló és regisztrált munkanélküli foglalkoztatása
Kérdés: Foglalkoztathat-e egy vendéglátó-ipari üzlet alkalmi munkavállalói könyvvel kisegítő felszolgálót? Hol kell jelezni az adóhatóságnak vagy a társadalombiztosításnak, hogy a regisztrált munkanélküli után járó járulékmentességet igénybe szeretné venni a cég, abban az esetben, ha 2006. január 1-jétől 3 hónapnál hosszabb ideig foglalkoztatja a munkavállalót? Kell-e ezt külön jelenteni az EMMA-ba vagy a társadalombiztosításnak?