21 cikk rendezése:
11. cikk / 21 Sajátos nevelési igényű gyermek családi pótléka
Kérdés: Valóban jogosult magasabb összegű családi pótlékra a szülő az után a gyermek után, aki tanulási nehézségekkel küzd, és emiatt már tanácsadóhoz is kellett vinni?
12. cikk / 21 Családipótlék-jogosultság
Kérdés: Hány éves korig jár a családi pótlék a gyermeknek abban az esetben, ha nappali tagozatos iskolába jár? Mit jelent a tanév fogalma és időbeli terjedelme? Valóban csak abban az esetben kell a tanulói jogviszonyt igazolni, ha a nyomtatvány megküldésével arra a szülőt vagy a családi pótlékban részesülő személyt felszólítják?
13. cikk / 21 Családi pótlék összegének csökkenése
Kérdés: Mi lehet annak az oka, ha a szülő a két gyermeke után alacsonyabb összegben kapta meg a családi pótlékot, mint az előző hónapban, de erről semmilyen értesítést nem kapott?
14. cikk / 21 Családi pótlék tanulási nehézséggel küzdő gyermek után
Kérdés: Valóban 23 éves koráig jár családi pótlék az után a gyermek után, aki tanulási nehézséggel küzd?
15. cikk / 21 Sajátos nevelési igényű tanuló után járó családi pótlék
Kérdés: Emelt összegű családi pótlékra lesz jogosult a gyermek után a szülő abban az esetben, ha a Megyei Pedagógiai Szakszolgálat szakértői véleményt állított ki arról, hogy sajátos nevelési igényű tanuló?
16. cikk / 21 Családipótlék-jogosultság
Kérdés: Hány éves korig jár a családi pótlék, és hogyan lehet megszüntetni az ellátás folyósítását?
17. cikk / 21 Gyermeknevelési támogatás
Kérdés: A gyermek hány éves koráig jár a családi pótlék abban az esetben, ha nappali tagozatos iskolába jár? Mit jelent a tanév fogalma és időbeli terjedelme? Egy korábbi tájékoztatás szerint: "Ha a családi pótlékot a Magyar Államkincstár Igazgatósága folyósítja, csak abban az esetben kell a tanulói jogviszonyt igazolni, ha az Igazgatóság a nyomtatvány megküldésével arra a szülőt vagy a családi pótlékban részesülő személyt felszólítja. Amennyiben nem érkezik felhívás, ez azt jelenti, hogy az Oktatási Hivatal által közölt állományban a gyermek tanulói jogviszonya szerepel, ezért nem szükséges azt külön igazolni."
18. cikk / 21 Fogyatékos gyermek után járó családi pótlék
Kérdés: Meddig jár a családi pótlék a fogyatékos gyermek után?
19. cikk / 21 20 éves gyermek családi pótléka
Kérdés: Valóban nem jogosult családi pótlékra a szülő az után a gyermek után, aki 2010 márciusában töltötte be a 20. életévét, 2010. júliusig kapta az ellátást, és 2010. szeptembertől érettségi után 2 éves nappali tagozatos szakközépiskolai tanulmányokat kezdett? Az illetékes MÁK 2010 októberében adott tájékoztatása szerint a gyermek után már nem jár az ellátás, ezért nem is fogadták be az igénylést.
20. cikk / 21 Fogyatékos gyermek családi pótléka
Kérdés: Igényelheti-e a szülő a fogyatékos gyermeke után, annak 23 éves koráig a családi pótlékot?