407 cikk rendezése:
291. cikk / 407 Nyugdíj előtt álló rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló
Kérdés: Van lehetőség arra, hogy valamilyen formában megkaphassa a korábbi munkabérének megfelelő jövedelmet az a munkavállaló, aki két év múlva éri el a nyugdíjkorhatárt, és rehabilitációs ellátást állapítottak meg a számára, amelyet a jelenlegi munkabére mellett nem kaphat? Amennyiben alacsonyabb munkabért kap a hátralévő két évben, az nem rontja le annyira az átlagkeresetét, hogy inkább jobban járna, ha nem dolgozna a nyugdíja megállapításáig?
292. cikk / 407 Rokkantsági ellátásban részesülő többes jogviszonyú vállalkozó
Kérdés: Milyen jogviszonyban érdemes munkát végeznie egy kft. rokkantsági ellátásban részesülő tulajdonosának, aki a kft. mellett egyéni vállalkozó, illetve egy betéti társaság beltagja is, és ezekben a vállalkozásokban kisadózóként fizeti meg a tételes adót? Működtetheti egyidejűleg a három vállalkozást úgy, hogy a rokkantsági ellátásra való jogosultságát ne veszélyeztesse?
293. cikk / 407 Rehabilitációs ellátásban részesülő személy felülvizsgálata
Kérdés: Mikorra várhatja a felülvizsgálatát az a magánszemély, aki 2011. december 31-ig rokkantsági, 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátásban részesül, egy év múlva eléri a nyugdíjkorhatárt, és eddig még nem kapott értesítést a vizsgálatról? Automatikusan jogosult lesz öregségi nyugdíjra az életkor elérésekor, vagy mindenképpen meg kell várni a felülvizsgálatot?
294. cikk / 407 Rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló
Kérdés: Milyen feltételekkel alkalmazhatja tovább a munkáltató azt a munkavállalót, akinek a részére 2015. augusztus 10-ével rokkantsági ellátást állapítottak meg? Jogosult lesz táppénzre az ellátással párhuzamosan az érintett munkavállaló?
295. cikk / 407 Fogyatékossági támogatást igénylő személy orvosi vizsgálata
Kérdés: Helyesen jár el a hatóság abban az esetben, ha egy fogyatékossági támogatást igénylő személyt orvosi bizottság elé akarnak küldeni annak ellenére, hogy már rendelkezik egy igazolással, hogy 60 százalékos egészségkárosodása van? Az ellátást csak a vizsgálat után kaphatja meg az érintett.
296. cikk / 407 Egyéni vállalkozás rokkantsági ellátás mellett
Kérdés: Folytathat egyéni vállalkozói tevékenységet az a személy, aki 2011. december 31-ig III. csoportos rokkantsági nyugdíjban, 2012. január 1-jétől rehabilitációs ellátásban, 2015. februárban történt felülvizsgálata óta pedig rokkantsági ellátásban részesül? Amennyiben igen, akkor az ellátásra tekintettel kiegészítő tevékenységű egyéni vállalkozónak fog minősülni?
297. cikk / 407 Rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló táppénze
Kérdés: Jogosult lehet táppénzre egy rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló?
298. cikk / 407 Rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló jutalma
Kérdés: Milyen összegű jutalom adható egy rokkantsági ellátásban részesülő munkavállaló részére, hogy a kifizetett összeg ne veszélyeztesse a munkavállaló ellátását? A dolgozó havi bruttó munkabére 130 000 forint.
299. cikk / 407 Rokkantsági járadékban részesülő egyéni vállalkozó
Kérdés: Valóban csak a havi 6930 forint összegű egészségügyi szolgáltatási járulékot kell megfizetnie annak a rokkantsági járadékban részesülő egyéni vállalkozónak, aki július 5-én 62 és fél éves lesz, tehát betölti az öregségi nyugdíjra jogosító korhatárt, de továbbra is a rokkantsági járadékot fogja kapni, mert annak az összege jóval kedvezőbb számára, mint a nyugdíj?
300. cikk / 407 Nők kedvezményes nyugdíja
Kérdés: Hogyan lehet az, hogy egy 1955. július 13-án született nőnek 41 év szolgálati ideje van, de a nyugdíj-biztosítási igazgatóság által visszaigazolt jogviszonya csak 35 év? Milyen jogszabály alapján nem vettek figyelembe 3 év munkanélküli-járadékon töltött, valamint 2 év ledolgozott időt, illetve hogyan igazolható ez az időszak? Igényelhető ennek ellenére a nők kedvezményes nyugdíja a 35 év jogviszony alapján csökkentett összegben, hiszen a tényleges szolgálati idő 41 év, és a kérelmező előreláthatólag már nem tud több időt szerezni?