11 cikk rendezése:
1. cikk / 11 Rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló táppénze
Kérdés:
Helyesen járt el a kifizetőhely az alábbi esetben? A 2009. október 19-től rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló 2015. január 26-tól 7 órás munkaviszonyban dolgozik jelenlegi munkáltatójánál. 2011. április 18-tól 2012. november 30-ig óvodában dolgozott, 2012. október 6-án gyermeke született, és 2013. február 1-jétől GYES-ben részesül. A dolgozó gyermekápolási táppénzt igényelt 2015. február 2-től február 9-ig 3 éven aluli gyermeke után, ezért a kifizetőhely 50 százalékos táppénzt számfejtett 2015. február 8-ig, február 9-re pedig fizetés nélküli szabadságot kapott.
2. cikk / 11 Rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló táppénze
Kérdés: Felmondhat-e a munkáltató a táppénz ideje alatt annak a rehabilitációs járadékban részesülő munkavállalónak, aki betegsége miatt hosszú táppénzes időszakra számíthat, amit a munkáltatója nem "tolerál"? Jogosult lesz-e táppénzre abban az esetben, ha egyéni vállalkozóként is működik, de a munkaviszonya megszűnik? Milyen módon igényelheti a táppénzt? Vonnak-e valamilyen járulékot a rehabilitációs járadékból?
3. cikk / 11 Rehabilitációs járadékos munkavállaló táppénze
Kérdés: Jogosult-e táppénzre egy rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló?
4. cikk / 11 Rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló járulékai
Kérdés: Helyesen jár-e el a munkáltató abban az esetben, ha a rehabilitációs járadékban részesülő munkavállalója munkabéréből csak a 10 százalékos nyugdíjjárulékot és a 4 százalékos természetbeni egészségbiztosítási járulékot vonja le?
5. cikk / 11 Rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló keresete
Kérdés: A nyugdíjjárulék-alapot képező jövedelmet vagy egyéb kereseteket kell figyelembe venni a rehabilitációs járadékban részesülő munkavállaló havi átlagának megállapításakor? Hogyan kell elbírálni, hogy kell-e csökkenteni az ellátást? A törvényi szabályozás nem egyértelmű ebben a kérdésben.
6. cikk / 11 Munkavállalás rehabilitációs járadék mellett
Kérdés: Dolgozhat-e továbbra is az a munkavállaló, aki 2011 januárjától a rokkantsági nyugdíj helyett rehabilitációs járadékot fog kapni?
7. cikk / 11 Rehabilitációs járadékos kereseti korlátja
Kérdés: Mennyit kereshet az ellátás megszüntetése nélkül egy rehabilitációs járadékban részesülő személy, akinek az ellátását 2009-ben állapították meg, és a nyugdíj alapjául szolgáló átlagkeresete 56 000 forint volt?
8. cikk / 11 Nyugdíjas és járadékos alkalmazottak egészségbiztosítási járuléka
Kérdés: Mi a különbség a rokkantsági nyugdíjas, a rokkantsági járadékos, a rehabilitációs járadékos, az átmeneti járadékos és az egészségkárosodási járadékos alkalmazott között? Mennyi egészségbiztosítási járulékot kell vonni ezektől a foglalkoztatottaktól?
9. cikk / 11 Rehabilitációs járadékos személy munkavállalása
Kérdés: Milyen jogviszony keretében vállalhat időszakosan munkát egy rehabilitációs járadékban részesülő személy?
10. cikk / 11 Rehabilitációs járadékos munkavállaló jövedelemkorlátja
Kérdés: Van-e jövedelemkorlátja a rehabilitációs járadékos munkavállalónak?