19 cikk rendezése:
11. cikk / 19 Rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló táppénze
Kérdés: Keresőképtelensége esetén jogosult lesz táppénzre egy rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló?
12. cikk / 19 Nyugdíj előtt álló rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló
Kérdés: Van lehetőség arra, hogy valamilyen formában megkaphassa a korábbi munkabérének megfelelő jövedelmet az a munkavállaló, aki két év múlva éri el a nyugdíjkorhatárt, és rehabilitációs ellátást állapítottak meg a számára, amelyet a jelenlegi munkabére mellett nem kaphat? Amennyiben alacsonyabb munkabért kap a hátralévő két évben, az nem rontja le annyira az átlagkeresetét, hogy inkább jobban járna, ha nem dolgozna a nyugdíja megállapításáig?
13. cikk / 19 Rehabilitációs ellátásban részesülő személy munkavállalása
Kérdés: Valóban nem dolgozhat tovább a felülvizsgálat után az a munkavállaló, aki 2010 óta ugyanannál a foglalkoztatónál áll napi 6 órás munkaviszonyban, 2009-től rendszeres szociális járadékban részesül, amit jelenleg rehabilitációs ellátásként kap?
14. cikk / 19 Megváltozott munkaképességű munkavállaló
Kérdés: Jogosult lehet visszamenőlegesen 6 hónapra a rokkantsági ellátásra az a munkavállaló, aki hónapok óta krónikus betegségben szenved, és 2015. január 15-én éri el az utolsó 5 éven belül előírt 1095 napi szolgálati időt az ellátás megállapításához? Az igénylés beadásának napján állhat még munkaviszonyban, részesülhet táppénzben vagy munkanélküli-ellátásban? Milyen rendszeres pénzellátás folyósítása akadályozhatja meg a rokkantsági ellátásra való jogosultságot? Milyen közterhekkel, illetve kedvezményekkel számoljon a vállalkozás, amennyiben tovább foglalkoztatja a rokkantsági ellátásban részesülő munkavállalót?
15. cikk / 19 Rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló nyugellátása
Kérdés: Mennyi nyugdíjra számíthat az a munkavállaló, aki rehabilitációs ellátásban (korábban rokkantsági nyugdíj) részesül, mellette napi 6 órában dolgozik, és a nők kedvezményes nyugdíját szeretné igénybe venni? Magasabb összegű ellátásra számíthat a rokkantsági ellátás, illetve a havi jövedelem figyelembevételével?
16. cikk / 19 Rehabilitációs ellátásban részesülő személy táppénze
Kérdés:
Részesülhet táppénzben az a 2011. december 31-én III. csoportos rokkantnak minősülő személy, aki rehabilitációs ellátásban részesül, komplex felülvizsgálaton még nem volt, jelenleg heti 20 órás munkaviszonyban áll egy cégnél, és keresőképtelen lett?
17. cikk / 19 Rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló kereseti korlátja
Kérdés: 2012. július 1-jétől vonatkozik a kereseti korlát arra az 1956. február 10-én született nőre is, aki 2004-től 2011. december 31-ig rendszeres szociális járadékban részesült, 2012. január 1-jétől pedig havi 27 000 forint összegű rehabilitációs ellátást kap? A munkavállaló havi keresete 119 200 forint, felülvizsgálatra jelentkezett, ahová még nem hívták be, valamint rehabilitációs kártyát igényelt, amit még nem kapott meg, de igazolása van róla. Mennyit kereshet ebben az évben a munkavállaló, illetve a korlát túllépése esetén van valamilyen bejelentési kötelezettsége a munkáltatónak?
18. cikk / 19 Rehabilitációs ellátásban részesülő munkavállaló szolgálati ideje
Kérdés: Beleszámít-e a nyugdíj alapjául szolgáló munkaviszonyba a rendszeres szociális járadék, illetve a rokkantsági nyugdíj folyósítása mellett, napi 6, heti 30 órában végzett, hivatalosan bejelentett munkavégzés? Milyen lehetőségei vannak annak a munkavállalónak, aki májusban lesz 55 éves, 13 évvel ezelőtt 31 év munkaviszonyt állapítottak meg részére, korábban III. csoportos rokkant volt, most pedig rehabilitációs ellátásban részesül?
19. cikk / 19 40 százalékos egészségkárosodott nő ellátásai
Kérdés: Milyen ellátásra lehet jogosult egy 1956-ban született női dolgozó, aki 2010. november 2-ától táppénzen volt, amely az OEP értesítése szerint 2011. október 19-én lejárt, de jelenleg is keresőképtelen, a volt munkakörét nem tudja ellátni, és a rehabilitációs hivatal szerint 40 százalékos egészségkárosodása van, tehát rokkantsági nyugdíjra nem jogosult? A munkavállaló elismert szolgálati ideje 2009. december 31-ig 35 év. Meg lehet-e szüntetni a munkaviszonyt ebben az esetben, és lemondhat-e a felmondási időről a munkavállaló, ha a munkáltató elengedi?