62 cikk rendezése:
21. cikk / 62 Munkáltatói kölcsön
Kérdés: Adhat kölcsönt a munkáltató a munkavállalójának ingatlanvásárlásra abban az esetben, ha a dolgozó a családjával jelenleg még a szüleinél lakik, és az ingatlant azért szeretné megvásárolni, hogy odaköltözzön, és állandó jelleggel, bejelentetten ott éljen?
22. cikk / 62 Elhunyt személy nyugdíjprémiuma
Kérdés: Jogosultak nyugdíjprémiumra a 2018. november hónapban elhunyt nyugdíjas személy örökösei? Amennyiben igen, akkor hogyan vehető fel az ellátás?
23. cikk / 62 Elhunyt személy méltányosságból folyósított rokkantsági ellátása
Kérdés: Jogosult az özvegy az elhunyt házastársa rokkantsági ellátására annak ellenére, hogy azt méltányosságból folyósították?
24. cikk / 62 Méltányosság örökölt tartozás esetén
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak a magánszemélynek, aki édesapja halála után megörökölte a szülei vidéki családi házát, ami megoldást jelenthetett volna jelenlegi nehéz élethelyzetében, de ügyvédje információi szerint az örökség erejéig felelnie kell egyéni vállalkozóként elhunyt szülője adótartozásaiért? Az örökös egyedül neveli 2 kiskorú gyermekét, és folyamatosan halmozódó banki tartozása miatt hamarosan el kell hagynia a lakását, amelynek értéke nagyjából fedezni fogja a bank követelését, az elhunyt édesapa viszont nagy összegű adó- és járuléktartozást halmozott fel, amelyet megállapodás alapján havonta törlesztett. Az örökölt ingatlan egy kis faluban található, eladása szinte lehetetlen, az örökös semmilyen egyéb vagyontárggyal nem rendelkezik.
25. cikk / 62 Járuléktartozás öröklése
Kérdés: Van valamilyen teendője, illetve kötelezettsége egy váratlanul elhunyt egyéni vállalkozó két gyermekének abban az esetben, ha tudomásuk van arról, hogy édesapjuknak nagy összegű járuléktartozása volt, amelyet havi részletekben fizetett? Mi fog történni most ezzel a tartozással?
26. cikk / 62 Elhunyt nyugdíjas személy nyugdíja
Kérdés: Jogosult a gyermek a szeptember 8-án elhunyt szülője szeptember havi nyugdíjára, vagy helyesen járt el a postás, amikor a haláleset miatt nem adta oda az ellátást?
27. cikk / 62 Elhunyt munkavállaló
Kérdés: Hogyan rendezheti a táppénzt, illetve a ki nem adott szabadságot a munkáltató annak a munkavállalónak az esetében, akit 2016. március 21-től foglalkoztatott, 2016. augusztus 1-jétől súlyos betegség miatt keresőképtelen volt, és 2017. áprilisban elhunyt? A munkavállaló haláláról az internetről értesült a munkáltató, a családtól semmilyen értesítést nem kaptak, az özvegy nem akar kommunikálni a munkáltatóval. A keresőképtelenségről szóló igazolások 2017. április 3-ig állnak a kifizetőhely rendelkezésére, a munkáltató a halál pontos idejét nem tudja.
28. cikk / 62 Részvényeladás
Kérdés: Kell adót fizetni az egyenes ági örökségből származó kárpótlási jegyen vásárolt Émász-részvény eladása esetén? A vásárlás és az eladás között 20 év telt el.
29. cikk / 62 Megállapodás alapján nyugdíj- járulékot fizető magánszemély munkavállalása
Kérdés: Levonják a munkabérből a nyugdíjjárulékot abban az esetben, ha egy szolgálati idő és jövedelem szerzése érdekében megállapodás alapján járulékot fizető személy szeptemberben munkaviszonyt létesít? Amennyiben igen, akkor a nyugdíj megállapításánál kétszeresen veszik figyelembe azt az időt, amely alatt a megállapodás alapján és a munkabérből is fizette a nyugdíjjárulékot?
30. cikk / 62 Magánszemélyek részére fizetett díjazás
Kérdés: Milyen feltételekkel fizethető ki a díjazás abban az esetben, ha egy cég olyan honlapot üzemeltet, amelyen grafikusok regisztrálhatnak a világ bármely pontjáról, akik magánszemélyként bizonyos összeget kapnak az általuk megtervezett grafikájukért, melyet ezután a cég felhasznál? Hogyan kell ezt az összeget számfejteni és bevallani, hiszen a regisztrálók nem adnak meg sem adóazonosítót, sem tajszámot, legtöbbjük nem is magyar állampolgár?