860 cikk rendezése:
701. cikk / 860 Rokkantsági nyugdíjas személy munkavállalása
Kérdés: Valóban megváltoznak-e a nyugellátás melletti munkavégzés feltételei 2009. január 1-jétől? Mennyit kereshet majd az a munkavállaló, aki 2003-tól rokkantsági nyugdíjban részesül, és nem szeretné elveszíteni az ellátását?
702. cikk / 860 40 százalékos egészségkárosodott személy ellátásai
Kérdés: Mit kell tennie annak a személynek, aki rokkantsági nyugdíjat igényelt, de a nyugdíj-biztosítási szerv elutasította az igényét, mert az orvosok szerint az egészségkárosodása csak 40 százalékos? Tavaly is kérte ugyanezt az ellátást, és akkor az orvosi bizottság a munkaképesség-csökkenést 50 százalékban állapította meg, pedig az állapota a háziorvosa szerint egyre romlik, és egyre nehezebben végzi a munkáját is. Milyen ellátásra lehet jogosult?
703. cikk / 860 Rokkantsági nyugdíjas evás egyéni vállalkozó irányadó keresete
Kérdés: Hogyan kell kiszámolni az irányadó keresetet egy rokkantsági nyugdíjas evás egyéni vállalkozónál? A vállalkozó jelenleg 55 éves, 2001 óta rokkantnyugdíjas, a megrokkanás idején, 1988-2000 között a havi átlagkeresete 94 709 forint volt.
704. cikk / 860 1954-ben született nő nyugellátása
Kérdés: Megfelelő szolgálati idő esetén kérheti-e az előrehozott nyugdíjazását 57-58 éves kora között egy 1954-ben született nő úgy, hogy 59 éves koráig a munkáltató fizeti az ellátást, utána pedig a nyugdíj-biztosítási igazgatóság?
705. cikk / 860 Egészségügyi ellátás és a jogviszony-ellenőrzés
Kérdés: Hová fordulhat az ingyenes orvosi ellátás érdekében az a magánszemély, aki az orvosnál tudta meg, hogy nem jogosult egészségügyi ellátásra, de erről semmilyen hivatalos értesítést nem kapott az egészségbiztosítási pénztártól?
706. cikk / 860 GYET-ben részesülő őstermelő biztosítása
Kérdés: Kell-e valamilyen járulékot fizetni, és ha igen milyen járulékalap figyelembevételével egy GYET-ben részesülő, főállású édesanya után, aki közös őstermelői igazolvánnyal rendelkezik a férjével, és a betétlapot 2008-ra érvényesítették?
707. cikk / 860 1951-ben született férfi korengedményes nyugdíja
Kérdés: Van-e lehetőség arra, hogy egy kft. átvállalja 1951 júniusában született férfi alkalmazottja részére az öregségi nyugdíjig hátralévő időre eső járulékokat? Mikortól számít ebben az esetben nyugdíjasnak a munkavállaló, és mely időponttól jár neki a nyugdíj? Elszámolhatja-e költségként a munkáltató az alkalmazott után megfizetett összeget, és csökkentheti-e vele az adóalapját?
708. cikk / 860 Özvegyi nyugdíj feléledése
Kérdés: Hány éves korában éled fel az özvegyi nyugdíja annak az özvegynek, aki az utolsó nyugdíjat 2003. június 1-jén kapta meg, és 57 éves korában előrehozott öregségi nyugdíjat állapítottak meg részére 40 év 301 nap szolgálati idő figyelembevételével?
709. cikk / 860 Rokkantnyugdíjas beltag jogállása
Kérdés: Megfelel-e a hatályos törvényeknek a foglalkoztatás, és nincs-e veszélyben a rokkantnyugdíja egy könyveléssel foglalkozó, eva hatálya alá tartozó betéti társaság rokkantnyugdíjas beltagjának, ha a társasági szerződésben szerepel, hogy személyesen nem működik közre, de az üzletvezetésben és a képviseletben részt vesz, és az ő regisztrációja alapján történik a könyvelt vállalkozások bevallásainak megküldése?
710. cikk / 860 Köztisztviselő nyugdíjkorhatára a prémiumévek program esetén
Kérdés: Vonatkozik-e az év végi törvénymódosítás arra a köztisztviselőre, akinek köztisztviselői jogviszonya 2006. február 1-jén, a prémiumévek programba való belépésekor határozott idejűvé vált, amelynek lejárati időpontja, 2011. február 3-a 59. életéve betöltésének időpontja, tekintettel arra, hogy a programba lépésekor hatályos nyugdíjtörvény alapján esetében az előrehozott öregségi nyugdíjkorhatár 59 év volt? Az év végi törvénymódosítással a korhatár 60 évre változott, ami számára azt jelenti, hogy egy évvel korábban megszűnik a jogviszonya, mint elérné az előrehozott öregségi nyugdíjkorhatárt.