32 cikk rendezése:
11. cikk / 32 Felmondás határozott idejű munkaszerződés esetén
Kérdés: Jár-e felmondási idő és végkielégítés annak a munkavállalónak, akinek a 2007. február 1-jétől fennálló határozatlan idejű munkaszerződése 2011. április 1-jétől határozott idejűvé vált, amelyet a munkáltató havonta hosszabbít meg? Amennyiben a munkáltató tovább alkalmazza a munkavállalót, mikor válik újra automatikusan határozatlan idejűvé a munkaszerződése, azaz mikortól kell számolni az Mt.-ben előírt 5 éves időtartamot, az eredeti szerződés keltétől, vagy a határozott idejű szerződéskötéstől?
12. cikk / 32 Társadalombiztosítási azonosító jel igénylése
Kérdés: Hogyan igényelhet tajt egy külföldi állampolgár?
13. cikk / 32 Munkavállalási engedély nélkül foglalkoztatott román munkavállaló jogviszonya
Kérdés: Érvényes-e a munkaviszonya annak a román munkavállalónak, akinek lejárt a munkavállalási engedélye, és azt gondolta, hogy nem kell meghosszabbítani, mivel Románia már uniós tagállam, ezért tovább dolgozott úgy, hogy nem volt engedélye? Milyen szankciókra számíthat a munkavállaló, illetve a munkáltató?
14. cikk / 32 Munkavállalók állományban tartása
Kérdés: Építőipari vállalkozás tevékenységének időszakossága miatt a munkavállalókat fizetés nélküli szabadságra küldte. Kijelenteni nem akarja, mivel külföldi munkavállalókra nehéz munkavállalási engedélyt szerezni. Van-e egyéb módja, hogy állományban tartsa őket (pl. igazolatlan távollét)?
15. cikk / 32 Amerikai és angol állampolgárok biztosítása
Kérdés: Milyen engedélyek alapján foglalkoztathatja egy 100 százalékos magyar tulajdonban lévő nyelviskolát működtető gazdasági társaság munkáltató az angol és amerikai állampolgárságú nyelvtanárait? Biztosítottá válnak-e valamilyen államközi vagy egyéb egyezmény alapján? Milyen közterheket kell megfizetni a részükre kifizetett jövedelem után, illetve kell-e utánuk tételes vagy százalékos ehót fizetni? A magyarországi tartózkodás munkáltató által átvállalt költségeinek van-e adózási, társadalombiztosítási terhe?
16. cikk / 32 Külföldi foglalkoztatása alkalmi munkavállalói könyvvel
Kérdés: Dolgozhat-e alkalmi munkavállalói könyvvel egy munkavállalási engedéllyel rendelkező külföldi állampolgár?
17. cikk / 32 Külföldi ügyvezető jogviszonya
Kérdés: Mely időponttól kezdődik a biztosítási jogviszonya annak a külföldi állampolgárnak, aki augusztus óta egy kft. megbízási szerződéssel működő ügyvezető igazgatója, jelenleg ideiglenesen tartózkodik Magyarországon, a bevándorlási hivatalban folyamatban van az ügyintézése, és amíg ez nem rendeződik, taj-kártyát sem igényelhet?
18. cikk / 32 Letelepedési engedéllyel rendelkező pakisztáni állampolgár
Kérdés: Szükséges-e munkavállalási engedély annak a letelepedési engedéllyel rendelkező pakisztáni állampolgárnak, aki egy magyarországi székhelyű betéti társaságnál alkalmazott?
19. cikk / 32 Letelepedési engedéllyel nem rendelkező román állampolgár bejelentése
Kérdés: Mi a teendője annak a társaságnak, amelyik egy román állampolgárt foglalkoztat, akivel kapcsolatban az OEP ügyfélszolgálatán azt a tájékoztatást adták, hogy nem kell taj-számot igényelnie, mert nincs letelepedési engedélye, az EMMA-ba viszont taj-szám nélkül nem lehet bejelenteni?
20. cikk / 32 Kazahsztáni állampolgárságú személy jogállása
Kérdés: Kell-e munkavállalási engedélyt kérnie, illetve hogyan kaphat taj-kártyát az a budapesti lakóhellyel és tartózkodási engedéllyel rendelkező, kazahsztáni állampolgárságú magánszemély, aki egy kft. ügyvezetője, de nem tagja? Az ügyvezetői teendők ellátásáért havi 70 000 forint megbízási díjban részesül, egyéb munkavégzésre nem kötelezett, hazájában nyugdíjban részesül.