27 cikk rendezése:
11. cikk / 27 Kutatási tanulmány díjának közterhei
Kérdés: Alkalmazhatja-e egy közhasznú alapítvány az Szja-tv. 1. mellékletének 3.1. pontját, azaz tekinthető-e adómentes kutatói ösztöndíjnak a kifizetendő juttatás abban az esetben, ha az alapítvány az alapszabályban rögzített közhasznú céljával összefüggésben mindenki számára elérhető pályázatot hirdet irodalomtörténeti kutatásokra, a beérkezett munkákat elbírálja, és a legjobbakat publikálja, illetve pénzzel is díjazza? Köthető-e kutatói ösztöndíjszerződés ebben az esetben? Milyen járulékfizetési kötelezettségek keletkeznek a kifizetett juttatás után?
12. cikk / 27 Adóhatósági eljárás
Kérdés: Helyesen jártak-e el az eljáró adóellenőrök, amikor az APEH egyes adókötelezettségek teljesítésére irányuló ellenőrzése során nem közölték az ügyféllel az ellenőrzés célját? A kutatással és fejlesztéssel foglalkozó cégtől elkérték a megrendelőkkel kapcsolatos nyilvántartásokat, számlákat, illetve a velük kötött szerződéseket és azok teljesítésének teljes háttéranyagát, valószínűleg azért, hogy az így nyert adatok alapján a későbbiekben a vevőknél vizsgálatot kezdeményezzenek olyan adóra vonatkozóan (innovációs járulék), amelynek fizetésére az ellenőrzött cég nem köteles.
13. cikk / 27 Selejtezési határidő
Kérdés: Mennyi ideig köteles megőrizni a munkaerő-foglalkoztatással kapcsolatos iratanyagot (bérkartonok, bevallások, analitikák, NYENYI stb.) egy végelszámolás alá vont kft.? Létezik-e valamilyen állásfoglalás ebben a kérdésben?
14. cikk / 27 Helyszíni munkaügyi ellenőrzés
Kérdés: Mit jelent a munkaügyi helyszíni ellenőrzés, mit tehet meg az ellenőr, és mikor mehet be egy ingatlan területére, főként ha az pl. egy lakóépület?
15. cikk / 27 Ösztöndíjak közterhei
Kérdés: Milyen jogcímeken lehet ösztöndíjat kifizetni, és milyen közteher-, illetve járulékvonzata van a különböző jogcímeken kifizetett ösztöndíjaknak?
16. cikk / 27 Doktorandusz hallgatók pénzbeli egészségbiztosítási járuléka
Kérdés: Kell-e pénzbeli egészségbiztosítási járulékot fizetni a doktorandusz hallgatók után, amennyiben a jogszabályokban engedélyezett részmunkaidős munkaviszonyt létesítenek, vagy rájuk is csak a nappali tagozatos hallgatók által fizetendő természetbeni járulék vonatkozik munkavállalás, vállalkozás esetén?
17. cikk / 27 Pályázaton nyert támogatás közterhei
Kérdés: A személyi jövedelemadón kívül kell-e egyéb közterhet fizetnie és az szja-bevalláson kívül más bevallást benyújtania annak a magánszemélynek, aki egy pályázaton belföldi támogatótól vissza nem térítendő támogatást nyert kutatási célra, amelyet a támogatási szerződés szerint személyi kiadásokra fordíthat? A támogató és a támogatott magánszemély között munkavégzésre irányuló jogviszony nem jött létre, ezért a támogató az átutalt támogatásból sem adóelőleget, sem járulékot nem vont le. A magánszemély rendelkezik teljes munkaidős munkaviszonnyal.
18. cikk / 27 Külföldön dolgozó ösztöndíjas magánszemély közterhei
Kérdés: Adóköteles-e az ösztöndíja annak a magánszemélynek, aki 2007 januárjától kezdődően két évig Horvátországban dolgozik, ösztöndíjjal, kutatói munkakörben? Jelenleg a szülei vállalkozásában dolgozik alkalmazottként. Milyen módon biztosítható a járulékfizetés és a szolgálati idő?
19. cikk / 27 Doktori képzésben részt vevő Start-kártyás munkavállaló munkaideje
Kérdés: Milyen lehetősége van a munkáltatónak a továbbfoglalkoztatásra, illetve valóban kell-e csökkentenie a munkaidőt abban az esetben, ha egy 40 órás munkaidőben bruttó 80 000 forintos havi jövedelemmel foglalkoztatott Start-kártyás dolgozó 2006. szeptember 1-jétől a BME DLA-képzés (Doctor of Liberal Arts) hallgatójaként a képzés alatt egyetemi hallgatói jogviszonyban is áll, és a képzőintézmény véleménye szerint ezen képzés ideje alatt csak 20 órás munkaviszonyt létesíthet?
20. cikk / 27 Hallgatói munkadíj kifizetésének gyakorisága
Kérdés: Kell-e személyi jövedelemadót fizetni abban az esetben, ha egy egyetemi hallgató részére egy összegben kerül kifizetésre a többhavi kutatási tevékenység ellenértékeként meghatározott díj?