14 cikk rendezése:
11. cikk / 14 Külföldön biztosított személyek kötelezettségei
Kérdés: Hogyan kell eljárni abban az esetben, ha egy cég Dániába küldi ki dolgozni a munkavállalóit az ott bejegyzett vállalkozásához? A magyar munkavállalók a külföldi tartózkodás alatt a foglalkoztatónál fizetés nélküli szabadságon lesznek, a jövedelmüket Dániában kapják meg, és ott rendelkeznek majd biztosítási kötelezettséggel is. Van valamilyen bejelentési kötelezettsége a magánszemélyeknek a magyar egészségbiztosítási pénztárhoz ebben az esetben?
12. cikk / 14 Külföldi biztosítási jogviszony beszámítása a jogosultsági időbe
Kérdés: Beszámítható a 40 éves jogosultsági időbe a másfél éves, Hollandiában szerzett biztosítási idő? Érdemes ezzel foglalkozni az adategyeztetési eljárás során?
13. cikk / 14 Külföldről hazatérő személy taj-káryája
Kérdés: Mit kell tennie a taj-kártya érvényesítéséhez annak a magánszemélynek, aki két év külföldi munkavállalás után végleg hazatér? Amikor külföldre ment dolgozni, kitöltötte a társadalombiztosítási szerv által megküldött nyomtatványt, amely szerint külföldön fizeti meg a társadalombiztosítási járulékokat, de azóta semmilyen választ nem kapott, így nem tudja, hogy milyen teendői vannak.
14. cikk / 14 Külföldről hazatérő biztosított ellátásai
Kérdés: Igényelhető-e terhességi-gyermekágyi segély és gyermekgondozási díj külföldi biztosítási jogviszony alapján? Mikor igényelheti a TGYÁS-t és a GYED-et az a négy éve életvitelszerűen Angliában élő önfoglalkoztató fogorvos, aki ott fizeti az adót és a járulékokat, de 2010-ben vissza szeretne jönni Magyarországra? Az ellátások összegének megállapításánál beszámít-e a kinti jövedelme?