128 cikk rendezése:
61. cikk / 128 Kisadózó egyéni vállalkozó alkalmazottja
Kérdés: Helyesen jár el egy kisadózó egyéni vállalkozó abban az esetben, ha egy munkavállalót vesz fel képesítéshez kötött tevékenységre, amelyet az elkövetkező időszakban számlázni kíván, de nincs meg hozzá a megfelelő képesítése? Milyen jogviszonyban alkalmazható ez a munkavállaló? Foglalkoztatható egyszerűsített foglalkoztatottként, vagy ez a megoldás mindenképpen jogellenes?
62. cikk / 128 Közteherfizetés belföldi postautalványon
Kérdés: Teljesítheti rózsaszín csekken a foglalkoztatottak utáni közteherfizetést a foglalkoztató alkalmazottja abban az esetben, ha az ügyvezető kórházba került, ezért nem tudja az utalásokat elindítani, másnak pedig nincs hozzáférése a cég bankszámlájához?
63. cikk / 128 Diákok foglalkoztatása nyári szünidő alatt
Kérdés: Milyen feltételekkel foglalkoztathat diákokat a nyári szünidő alatt egy, a Balaton-parton üzemelő vendéglátó kft. mosogató, felszolgáló, konyhai kisegítő munkakörben, illetve esetenként adminisztrációs tevékenység ellátására? Milyen közterheket kell megfizetni a részükre kifizetett juttatások után, illetve igénybe vehető-e bármilyen kedvezmény ebben az esetben?
64. cikk / 128 Szociális szövetkezet tagjai
Kérdés: Be kell jelenteni a szociális szövetkezet tagjait valamelyik hatósághoz abban az esetben, ha a szövetkezet 7 taggal alakult, amelyből 6 fő természetes személy plusz 1 tag az önkormányzat, de jelenleg még semmilyen tevékenységet nem folytatnak, mert egy sikeres pályázatra várnak? A szociális szövetkezet turisztikai és mezőgazdasági tevékenységet kíván folytatni, és az alapszabály szerint a természetes személy tagok kötelesek személyesen közreműködni, amely történhet munkaviszony, egyszerűsített foglalkoztatás, megbízási jogviszony, illetve tagi jogviszony keretében is. A természetes személyek közül egy fő az igazgató-elnök (mellette főállású egyéni vállalkozó), 1 fő a felügyelőbizottság elnöke, 2 fő a felügyelőbizottság tagja, két fő pedig csupán tag, semmilyen tisztséget nem töltenek be.
65. cikk / 128 Korkedvezményes nyugdíjban részesülő személy kereseti korlátja
Kérdés: Milyen összegben kell beleszámítani a korkedvezményes nyugdíjban részesülő személyek kereseti korlátjába az egyszerűsített foglalkoztatásból származó jövedelmet?
66. cikk / 128 Statiszta egyszerűsített foglalkoztatása
Kérdés: Hogyan kell eljárnia annak a vállalkozásnak, amely reklámfilmek, videóklipek, illetve rövidjátékfilmek forgatása során több alkalommal is nagyobb létszámú statiszta foglalkoztatását tervezi? Alkalmazhatók egyszerűsített foglalkoztatás keretében ebben az esetben a munkavállalók, és ha igen, akkor rájuk is vonatkozik a létszám-, illetve az időbeli korlátozás?
67. cikk / 128 Alkalmi munkavállaló foglalkoztatása
Kérdés: Van valamilyen ellenőrzési kötelezettsége a munkáltatónak arra vonatkozóan, hogy az általa foglalkoztatott alkalmi munkavállaló ugyanabban az időszakban más foglalkoztatónál nincs bejelentve ugyancsak alkalmi munkavállalóként? Amennyiben igen, hogyan ellenőrizheti ezt a foglalkoztató?
68. cikk / 128 Egyéni vállalkozás folytatása CSED alatt
Kérdés: Helyesen jár el az egyéni vállalkozó abban az esetben, ha a CSED időszaka alatt alkalmazottja révén folytatja tevékenységét, és a tevékenység végzéséhez szükséges végzettséget, amellyel állandó alkalmazottja nem rendelkezik, úgy pótolja, hogy ideiglenesen egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmaz egy megfelelő végzettségű alkalmi munkavállalót?
69. cikk / 128 Kisadózói tevékenység CSED tartama alatt
Kérdés: Folytathatja személyesen a kisadózói tevékenységét a CSED időtartama alatt egy heti 36 órás munkaviszonnyal rendelkező kisadózó egyéni vállalkozó, aki rövidesen szülni fog? Hogyan kell értelmezni a Kata-tv. 8. §-ának (9) bekezdését, amely szerint a CSED tartama alatt nem kell megfizetnie a kisadózónak a tételes adót, kivéve, ha az ellátás folyósításának tartama alatt kisadózóként folytatott tevékenységébe tartozó munkát végez?
70. cikk / 128 Aktív korúak ellátásában részesülő családtag foglalkoztatása
Kérdés: Foglalkoztathatja ideiglenesen segítő családtagként a jelenleg aktív korúak jövedelempótló támogatásában részesülő lányát egy egyszemélyes kft. tagja úgy, hogy jövedelmet semmilyen formában nem fizet a számára?
Amennyiben igen, akkor milyen igazolás, illetve bejelentés szükséges a foglalkoztatáshoz, hogy egy esetleges ellenőrzés során ne legyen probléma?
Amennyiben igen, akkor milyen igazolás, illetve bejelentés szükséges a foglalkoztatáshoz, hogy egy esetleges ellenőrzés során ne legyen probléma?