124 cikk rendezése:
91. cikk / 124 Egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett munka figyelembevétele jogosultsági időként
Kérdés: Figyelembe vehető a nők 40 éves nyugdíjánál az egyszerűsített foglalkoztatás keretében végzett munka?
92. cikk / 124 1956-ban született nő
Kérdés: Milyen lehetőségei vannak annak az 58 éves nőnek, aki 1975 óta folyamatosan dolgozik, 2015 nyarára rendelkezni fog a 40 év szolgálati idővel, amelyből több mint 35 év keresőtevékenységgel járó jogviszony lesz, de 1997-2001 között őstermelőként dolgozott, amit nem számítanak bele a szolgálati időbe, annak ellenére, hogy megállapodás alapján fizette a 30 százalékos nyugdíj- és a 11,5 százalékos egészségbiztosítási járulékot, valamint a havi 1800 forint egészségügyi hozzájárulást?
93. cikk / 124 Egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállaló táppénze
Kérdés: Jogosult táppénzre egy egyszerűsített foglalkoztatás keretében alkalmazott munkavállaló abban az esetben, ha munkavégzés közben balesetet szenved?
94. cikk / 124 Alkalmi munkavállaló külföldi napidíja
Kérdés: Elszámolható külföldi napidíj az alkalmi munkavállalás keretében foglalkoztatott kamionsofőr részére?
95. cikk / 124 Nemzetközi fuvarozást végző sofőr munkaideje, pótlékai
Kérdés: Mennyi lehet a ledolgozott idő, a pihenőidő és a rendelkezésre állási idő egy nemzetközi fuvarozásban dolgozó sofőr foglalkoztatása esetén? Milyen esetben kell alapbért, illetve pótlékokat fizetni? Végezheti egyszerűsített foglalkoztatás keretében a munkáját?
96. cikk / 124 GYES-ben részesülő személy keresőtevékenysége
Kérdés: Beleszámít a heti 20 óra otthon végezhető távmunka a törvény által megengedett heti 30 órás munkavégzési lehetőségbe annak a GYES-en lévő munkavállalónak az esetében, aki a távmunkán túl egyszerűsített foglalkoztatás keretében is szeretne munkát végezni? A munkaszerződésen kívül kell valahol jelölni, hogy a munkavállaló által végzett munka távmunkának minősül?
97. cikk / 124 Alkalmi munkavállalók külföldi kiküldetése
Kérdés: Ki lehet küldeni külföldi munkára 2013-ban az alkalmi munkavállalókat?
98. cikk / 124 Változó munkarendben dolgozó munkavállalók bejelentése
Kérdés: Milyen módon foglalkoztathatók az 55 év feletti műszerészek egy ipari tevékenységet folytató cégnél, amelyik karbantartási-műszaki munkák elvégzésére kötött szerződést egy partnerével, amely alapján a munkavállalók szükség szerint dolgoznak? A munka jellegéből adódóan egy éven belül van olyan hónap, hogy egyáltalán nem történik munkavégzés, de előfordul, hogy havi 60-80 órát is dolgoznak a munkavállalók. A napi munkaidő soha nem haladja meg a 8 órát. Hogyan lehet bejelenteni ezeket a dolgozókat a 1308 jelű nyomtatványon? Érvényesíthető az 55 év felettiek után járó szociálishozzájárulásiadó-kedvezmény ebben az esetben? Ha igen, hogyan kell azt elszámolni?
99. cikk / 124 Idénymunkás közterhei pihenőidő alatt
Kérdés: Meg kell fizetni az 500 forint összegű közterhet a pihenőnapokra is az egyszerűsített foglalkoztatás keretében idénymunkát végző munkavállaló után, vagy csak a ledolgozott napokon kötelező a fizetés? A felek két hétre kötötték a szerződést, amely idő alatt 4 pihenőnap jár a munkavállalónak.
100. cikk / 124 Alkalmi munkavállaló munkabére, pótlékai
Kérdés: Kell pótlékot fizetni azoknak az alkalmi munkavállalóknak, akik egy étteremben dolgoznak napi 12 órát 10.00 órától 22.00 óráig, vagy 11.00 órától 23.00 óráig, és a minimálórabér 12-szeres összegét kapják munkabérként? Valóban elég lenne a minimálbér 85 százalékát fizetni a részükre? Létezik napi bérkorlátozás? Az étterem vasárnap és ünnepnapokon is üzemel.