Összes cikk:
1. cikk / 111 Külföldi rokkantnyugdíjban részesülő személy egészségügyi ellátása
Kérdés: Mit kell tennie egy Magyarországon élő, 55 éves magyar állampolgárnak, aki rokkantnyugdíjban részesül Ausztriából, annak érdekében, hogy igénybe tudja venni az egészségügyi szolgáltatást? Az érintettnek Magyarországon 25 százalékos mértékű egészségkárosodást állapítottak meg, így itthon ellátásban nem részesül. Osztrák rokkantnyugdíjasként jogosult lehet Magyarországon egészségügyi ellátásra?
2. cikk / 111 Külföldön született magyar állampolgár gyermek egészségügyi ellátása
Kérdés: Ausztriában született, magyar állampolgár csecsemő magyarországi lakcím hiányában megkaphatja a hazánkban kötelező BCG-oltást térítésmentesen, tekintettel arra, hogy ilyen oltás Ausztriában nincs?
3. cikk / 111 Igazolások kiküldetés esetén
Kérdés: Kiküldetés esetén rendelkeznie kell a dolgozónak EU Kék Kártyával is az A1-es igazolás mellett?
4. cikk / 111 Ukrán menekültek ellátásai
Kérdés: Milyen ellátásokra jogosultak az ukrán menekültek Magyarországon?
5. cikk / 111 Szerb-magyar nyugdíjas kettős állampolgár
Kérdés: Melyik országban lesz jogosult az egészségügyi ellátásra egy szerb-magyar kettős állampolgár, aki 2020. novembertől nyugdíjban részesül mindkét országból, és állandó lakóhelye is van mindkét országban, de Magyarországon él élet-vitelszerűen? Az érintett személy munkavégzésre irányuló jogviszonyban egyik országban sem áll, korábban Szerbiában egyéni vállalkozó volt.
6. cikk / 111 Kettős állampolgárságú nyugdíjas munkavállaló
Kérdés: Milyen teendői vannak a munkáltatónak egy magyar-német kettős állampolgár alkalmazásakor, aki jelenleg Németországban már öregségi nyugdíjas? A munkavállaló eddig kizárólag Németországban dolgozott, ahol egy magán-betegbiztosítónál biztosított. Milyen igazolásokat kell bemutatnia az alkalmazásához? Kell számára tajszámot igényelni abban az esetben, ha nem kívánja igénybe venni a magyar egészségügyi ellátásokat?
7. cikk / 111 Egészségügyi ellátások harmadik országban
Kérdés: Hogyan vehetőek igénybe az egészségügyi ellátások harmadik országokban magáncélú tartózkodás esetén? Megtéríti a magyar társadalombiztosítás az ellátás költségeit, vagy a teljes összeget az utazónak kell fizetnie még akkor is, ha itthon már hosszú ideje fizeti a társadalombiztosítással kapcsolatos közterheket?
8. cikk / 111 Külföldi távmunka
Kérdés: Hogyan alakul a magyarországi biztosítása, illetve melyik országban válik biztosítottá az a magyar állampolgár munkavállaló, aki Magyarországról távmunkában dolgozna egy angol cégnek, amelynek nincs itt telephelye, illetve fióktelepe? Jogosult lesz Magyarországon egészségügyi ellátásra?
9. cikk / 111 Fizetés nélküli szabadság GYET alatt
Kérdés: Jogosult a munkavállaló továbbra is fizetés nélküli szabadságra, ha 2021. november hónapban a harmadik gyermeke betölti a harmadik életévét, ezért megszűnik a jelenleg folyósított GYES-ellátása, és utána gyermekgondozási támogatást szeretne igénybe venni? Megszüntetheti a munkáltató a dolgozó munkaviszonyát a GYET folyósításának ideje alatt? Amennyiben megszűnik a munkaviszony, továbbra is jogosult lesz egészségügyi ellátásra, vagy fizetnie kell valamit?
10. cikk / 111 Méltányossági táppénz
Kérdés: Valóban folyósítható egy éven túl is a méltányosságból megállapított táppénzellátás? Milyen feltételekkel kaphatják a meghosszabbított ellátást az igénylők?