80 cikk rendezése:
41. cikk / 80 Gyermekek után járó ellátások
Kérdés: Igényelhet terhességi-gyermekágyi segélyt a 2014 márciusában születendő gyermeke után az édesanya abban az esetben, ha a jelenleg 11 hónapos gyermek után az édesapa kapja a GYED-et?
42. cikk / 80 Határozott idejű munkaszerződéssel rendelkező munkavállaló szülése
Kérdés: Milyen ellátásokra lesz jogosult az a munkavállaló, aki 2011. október 21. óta határozott idejű munkaszerződéssel dolgozik jelenlegi munkahelyén, ahol a szerződését háromhavonta hosszabbítják, és szülésének várható időpontja 2014. március hó? A következő szerződés lejárati ideje 2014. január 31-e.
43. cikk / 80 Kismamabérlet
Kérdés: Hogyan váltható ki a kismamabérlet, és milyen közlekedési eszközökön használható?
44. cikk / 80 Pedagógus jogosultsága GYES-re munkavégzés esetén
Kérdés: Jogosult lesz az ikergyermekek után dupla GYES-re, illetve érdemes fellebbeznie a visszafizetésre kötelező határozat ellen annak a tanárnak, akinek a gyermekei 3 és fél évesek, és 2012. szeptember 1-jétől heti 20 órát tanít, ami a kötelező óraszám 90 százaléka, ezért a munkaszerződésében heti 36 órás, részmunkaidős határozatlan idejű munkaviszony szerepel? Miután az édesanya részére folyósították a szeptember hónapra járó dupla ellátást, kapott egy határozatot, hogy az egyiket fizesse vissza, mert nem jogosult rá, annak ellenére, hogy korábban azt a felvilágosítást kapta, hogy pedagógusok esetében nem veszik figyelembe a 30 órás limitet, a lényeg, hogy részmunkaidőről szóljon a szerződés.
45. cikk / 80 GYET-jogosultság élettársi kapcsolat esetén
Kérdés: Miért utasították el a főállású anyaság iránti igényét annak az anyának, aki élettársával közösen négy gyermeket nevel, akik közül kettő az ő gyermeke, kettő pedig az élettársáé?
46. cikk / 80 Családi pótlék gyermekotthonban elhelyezett gyermekek után
Kérdés: Valóban a gyermekotthon vezetőjének kell igényelnie a családi pótlékot az intézményben elhelyezett gyermekek után 2012. január 1-jétől?
47. cikk / 80 Gyermeknevelési támogatás
Kérdés: A gyermek hány éves koráig jár a családi pótlék abban az esetben, ha nappali tagozatos iskolába jár? Mit jelent a tanév fogalma és időbeli terjedelme? Egy korábbi tájékoztatás szerint: "Ha a családi pótlékot a Magyar Államkincstár Igazgatósága folyósítja, csak abban az esetben kell a tanulói jogviszonyt igazolni, ha az Igazgatóság a nyomtatvány megküldésével arra a szülőt vagy a családi pótlékban részesülő személyt felszólítja. Amennyiben nem érkezik felhívás, ez azt jelenti, hogy az Oktatási Hivatal által közölt állományban a gyermek tanulói jogviszonya szerepel, ezért nem szükséges azt külön igazolni."
48. cikk / 80 Igazolás külföldi családi pótlék igényléséhez
Kérdés: Hogyan szerezhető be igazolás arra vonatkozóan, hogy egy magyar állampolgár Magyarországon nem biztosított? Az igazolás németországi családi pótlék igényléséhez szükséges.
49. cikk / 80 Román állampolgár családi pótléka
Kérdés: Jogosult-e családi pótlékra egy román állampolgárságú nő, aki férjével és gyermekeivel már hosszabb ideje Magyarországon él?
50. cikk / 80 20 éves gyermek családi pótléka
Kérdés: Valóban nem jogosult családi pótlékra a szülő az után a gyermek után, aki 2010 márciusában töltötte be a 20. életévét, 2010. júliusig kapta az ellátást, és 2010. szeptembertől érettségi után 2 éves nappali tagozatos szakközépiskolai tanulmányokat kezdett? Az illetékes MÁK 2010 októberében adott tájékoztatása szerint a gyermek után már nem jár az ellátás, ezért nem is fogadták be az igénylést.