86 százalékos egészségkárosodott személy státusza

Kérdés: Hányas rokkantsági csoportba tartozik egy 86 százalékos egészségkárosodott rokkantnyugdíjas személy? Dolgozhat-e abban az esetben, ha a II. csoportba sorolják?
Részlet a válaszából: […] Arra a kérdésre, hogy a 86 százalékos mértékbenegészségkárosodott személy melyik rokkantsági csoportba tartozik, csak azOrszágos Rehabilitációs és Szociális Szakértői Intézet által kiadottszakhatósági állásfoglalás alapján lehet választ adni. Ugyanis abban azesetben, ha a...[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2010. április 6.

Szuperbruttósítás társadalombiztosítási ellátások esetén

Kérdés: Meg kell-e emelni 27 százalékkal a TGYÁS, GYED, illetve a táppénz összegét a személyi jövedelemadó számításánál, tekintettel arra, hogy a foglalkoztató ezek után nem fizet társadalombiztosítási járulékot?
Részlet a válaszából: […] ...tartozó jövedelmetterheli.Az Szja-tv. 3. § 21. pontja szerinti bérjövedelemnek, és azösszevont adóalap részének minősül az adóköteles társadalombiztosítási ellátás,így például a táppénz, a GYED, a terhességi-gyermekágyi segély is....[…]
Tovább a válaszhoz Válaszadás: 2010. március 23.